Pijana jeździła samochodem po łące. W jej aucie znaleziono 130 porcji marihuany

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała 32-latka, która w takim właśnie stanie jeździła po łące osobowym BMW. Interweniujący w tej sprawie policjanci z powiatu milickiego znaleźli w jej samochodzie ponad 130 porcji marihuany. W organizmie kierującej stwierdzono także obecność tego narkotyku. Okazało się również, że kobieta miała już zatrzymane przez mundurowych prawo jazdy, właśnie za jazdę autem pod wpływem alkoholu. Trafiła prosto do policyjnego aresztu i teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

dolnoslaska.policja.gov.pl

Sytuacja ta miała miejsce kilka minut po godzinie 21.00, w gminie Krośnice na terenie powiatu milickiego. Policjanci powiadomieni o tym, że jakaś osoba jeździła po łące samochodem, który następnie wpadł do rowu, natychmiast pojechali na miejsce. Zastali tam świadka zdarzenia i kobietę stojącą obok osobowego BMW, które znajdowało się w rowie na środku łąki.

Policjanci szybko ustalili, że autem tym przemieszczała się obecna na miejscu mieszkanka powiatu oleśnickiego. Kobieta była pijana, a badanie jej stanu trzeźwości alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zachowanie 32-latki było dość nieracjonalne, bo znajdowała się także pod wpływem marihuany, na co wskazał użyty przez funkcjonariuszy tester narkotykowy.

Mundurowi przeszukali także pojazd, którym poruszała się zatrzymana i znaleźli w nim pojemniki oraz woreczki z zawartością suszu roślinnego. Była to marihuana w ilości ponad 130 porcji handlowych.

Kobieta spędziła noc w policyjnym areszcie, ale wcześniej w szpitalu pobrano od niej krew do badań laboratoryjnych, aby potwierdzić zawartość substancji odurzających w organizmie. Samochód przekazano osobie przez nią wskazanej, a zabezpieczone narkotyki trafiły do depozytu.

Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych potwierdziły między innymi fakt, że kobieta w lutym br. miała zatrzymane prawo jazdy za udział w zdarzeniu drogowym, i była wtedy także pod wpływem alkoholu.

Zatrzymana po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty w związku z prowadzeniem pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, a także za posiadanie narkotyków

 

 


Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl, niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo