Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes PiS: chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2015 • • •

"Waldemar Pawlak kłamie, jak z nut!" - poseł Kowalski reaguje na tłumaczenie byłego ministra gospodarki

"Waldemar Pawlak sprzyjał temu, by Rosjanie kontrolowali operatorstwo na Jamale" - pisze poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, odnosząc się do słów polityka PSL, który odpiera publicznie stawiane mu zarzuty. W ostatnich dniach dyskusja o kontraktach gazowych i współpracy z Rosjanami rozgorzała na nowo, po tym, jak Gazprom wstrzymał dostawy gazu do Polski.

Waldemar Pawlak i Janusz Kowalski mocno się spierają
Patryk Lubon, Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Wczoraj politycy Solidarnej Polski podczas konferencji prasowej zwracali uwagę, że Waldemar Pawlak przez 1838 dni był ministrem gospodarki w "najbardziej prorosyjskim okresie polityki rządu w III RP". - Dzisiaj Solidarna Polska zwróci się do premiera Mateusza Morawieckiego o ujawnienie wszystkich dokumentów związanych z aktywnością Waldemara Pawlaka na linii Polska - Rosja - zapowiedział poseł Kowalski.

Zwracał uwagę, że Pawlak odpowiadał za sprawy gazowe, energetyczne i sektora naftowego.

- Waldemar Pawlak jest osobą, która w sposób istotny przyczyniała się do tego, aby przestawić zwrotnicę z zachodu na wschód. Jest symbolem polsko-rosyjskiej fatalnej umowy z 2010 roku

 - mówił. Chodzi o umowę na mocy której dostawy gazu ziemnego ze wschodu zostały zwiększone do poziomu ok. 10 mld metrów sześciennych rocznie; kontrakt obowiązuje do końca 2022 r.

- Waldemar Pawlak jest również symbolem planów prywatyzacji sektora naftowego; sam Donald Tusk nie wykluczał sprzedaży Rafinerii Lotos Rosjanom. Pawlak jest również symbolem dogadywania się z Rosjanami na temat projektu w Kaliningradzie

 - wyliczał polityk Solidarnej Polski.

Jak dodał, Polacy mają prawo poznać prawdę o tym, "w jaki sposób rząd Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka robił interesy z Władimirem Putinem".

Pawlak się broni, Kowalski kontruje

Waldemar Pawlak postanowił odnieść się publicznie do stawianych mu zarzutów przez polityków związanych z obozem rządzącym. 

- Umowa z 2010 r. ustanowiła polską spółkę Gaz-System operatorem na Jamale. Po drugie, wprowadzała rewers na tym gazociągu i możliwość reeksportu. Wszystkie dokumenty były jawne na stronie Ministerstwie Gospodarki. Sam się dziwiłem, dlaczego te dokumenty zostały usunięte z domeny państwowej

- stwierdził działacz PSL w rozmowie z Onetem.

Ale akcja budzi reakcję. "Waldemar Pawlak kłamie, jak z nut!" - zareagował poseł Janusz Kowalski.

To Pawlak sprzyjał temu, by Rosjanie kontrolowali operatorstwo na Jamale. Pawlak chciał w grudniu 2011 r. w przepisach końcowych projektu prawa gazowego otworzyć Rosjanom drogę do operatorstwa!

- napisał, publikując artykuł z 2013 roku

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Janusz Kowalski #Waldemar Pawlak

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo