Z OSTATNIEJ CHWILI

MSZ skierował do Niemiec notę dyplomatyczną ws. reparacji wojennych • • • Minister Rau: uregulowanie kwestii następstw agresji i okupacji niemieckiej powinno zawierać m.in. wypłacenie przez Niemcy odszkodowania za materialne i niematerialne szkody wyrządzone państwu polskiemu • • •

„Bezpieczni w finansach osobistych”. Zwycięzcy II edycji Programu Złote Szkoły NBP

Narodowy Bank Polski ogłosił zwycięzców II edycji Programu „Złote Szkoły NBP” skierowanego do nauczycieli i uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Bezpieczni w finansach osobistych”.

pixabay.com/vidhyarthidarpan

Nagroda prezesa NBP za najbardziej innowacyjną i inspirującą realizację zadań II edycji programu trafiła do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrodę Specjalną za oryginalność i zaangażowanie w popularyzację wiedzy ekonomicznej otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Łącznie 38 szkół otrzymało nagrody i wyróżnienia za najlepiej zrealizowane zadania programu

- poinformował bank centralny.

Tytuł „Złotej Szkoły NBP” został przyznany 202 szkołom, w tym 101 szkół zdobyło tytuł po raz drugi. Łączna liczba Złotych Szkół NBP po dwóch edycjach programu to 385 placówek.

Jak podkreślono, ogólnopolski program edukacyjny Złote Szkoły NBP służy edukacji ekonomicznej młodego pokolenia. "W efekcie programu powstała sieć szkół, które aspirują do miana liderów edukacji ekonomicznej. Udział w programie umożliwia uczniom i nauczycielom wspólne działanie i dążenie do celu, jakim jest zdobywanie wiedzy z zakresu ekonomii" - przekazano.

W programie wzięło udział ponad 115 tysięcy uczestników, w tym 645 nauczycieli. Wspólnie zrealizowali 4084 zadania, w tym lekcje z ekonomią, debaty szkolne oraz warsztaty uczniowskie.

Zakres tematyczny drugiej edycji programu objął m.in. zagadnienia: gotówki jako powszechnie akceptowanej formy płatności w Polsce, bezpiecznego korzystania z polskich banknotów i rozpoznawania ich zabezpieczeń, podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej, ochrony danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami, zagrożeń związanych z inwestowaniem w produkty i instrumenty finansowe.

Lista szkół, które w II edycji zdobyły tytuł „Złotej Szkoły NBP” oraz lista laureatów nagród znajdują się (tutaj) .

Laureatów II edycji Programu „Złote Szkoły NBP” ogłoszono podczas gali, która odbyła się w formule online.
 

 

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Bank centralny #NBP

wb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo