Z OSTATNIEJ CHWILI

AFP: wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Eva Kaili zatrzymana w związku z korupcją • • •

Piotr Żyła po rozmowach z Thomasem Thurnbichlerem ocenił nowego trenera polskich skoczków

Piotr Żyła odsłonił w Wiśle swoją naturalnej wielkości figurę, zbudowaną z klocków Lego. Przy okazji mistrz świata z Oberstdorfu podzielił się swoją opinią na temat nowego trenera polskich skoczków - Thomasa Thurnbichlera.

Thomas Thurnbichler został nowym trenerem polskich skoczków
fot. screen/facebook

Piotr Żyła przyznał w Wiśle, że cały czas trenuje i jest po rozmowach z nowym trenerem kadry Thomasem Thurnbichlerem.

Dopiero poznajemy plan na przyszłość. Do sezonu jeszcze daleko. Rozmawiałem z trenerem, mieliśmy dwa spotkania online, przyjechał też na trening. Mam bardzo pozytywne wrażenia. Myślę, że nie będzie jakoś dużo zmian, bo już wcześniej ćwiczyliśmy według szkoły austriackiej, zajęcia były dosyć ciężkie i intensywne

- powiedział Żyła.

"Wiewiór" podkreślił, że nie zastanawia się nad zmianami w składzie sztabu szkoleniowego.

Grunt, to wykonać dobrze swoją robotę, a trener jest od tego, by w pewnych momentach wrócić na dobre tory

– zaznaczył 35-letni skoczek.

Thurnbichler młodszy od Żyły

Piotr Żyła twierdzi,  że młody wiek Austriaka (32 lata) nie stanowi dla niego żadnego problemu. Pytany, czy skakanie na dużych obiektach wymaga odwagi, odpowiedział, że to raczej głupota, niż odwaga.

A tak poważnie, to ja lubię skakać. Im większa skocznia, tym więcej wywołuje adrenaliny i człowieka ciągnie do takich ekstremalnych wyzwań. Ma być przyjemnie, a trudno opisać, co się czuje w locie na mamuciej skoczni, zwłaszcza, kiedy skok wyjdzie. Trudno opisać wrażenia, czuje się powietrze i chce się tam być

– opowiadał Żyła.

Thurnbichler w kwietniu zastąpił Czecha Michala Dolezala, z którym PZN nie przedłużył kontraktu. W minionym sezonie Thurnbichler był asystentem głównego trenera austriackiej kadry Andreasa Widhoelzla. Ich ekipa triumfowała w Pucharze Narodów, a indywidualnie najlepszy w Pucharze Świata był piąty w klasyfikacji Stefan Kraft. W igrzyskach w Pekinie natomiast zdobyli złoty medal drużynowo, a indywidualnie na normalnym obiekcie drugi był Manuel Fettner.

Z wyjątkiem brązowego medalu Dawida Kubackiego w igrzyskach w Pekinie, miniony sezon w wykonaniu Polaków był słaby. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyższe, 14. miejsce zajął Żyła.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Piotr Żyła #Thomas Thurnbichler

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo