Przemyt na wielką skalę! 700 kg narkotyków

Pomorski wydział Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm członkom zorganizowanej grupy przestępczej Dariuszowi P. oraz Pawłowi O. za przemyt prawie 700 kilogramów narkotyków o wartości co najmniej 35 milionów złotych - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku oskarżył Dariusza P. oraz Pawła O. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt znacznych ilości narkotyków.

"Oskarżonym zarzucono m.in. przemyt prawie 700 kilogramów środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o wartości nie mniejszej niż 35 milionów złotych" - wyjaśnił dział prasowy. Mężczyznom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone było przez Morski Oddział Straży Granicznej. Dotyczyło działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem środków odurzających z Hiszpanii do Polski. Przestępcy przewozili narkotyki ukrywając je w atrapach agregatów chłodniczych. Transporty zlecane były przez osoby, które nie prowadziły realnych działalności.

Jak zaznacza prokuratura, "w toku śledztwa ustalono, że doszło do co najmniej 14 transportów agregatów chłodniczych na trasach Hiszpania - Polska". Paweł O. oraz Dariusz P. zostali zatrzymani bezpośrednio po dostarczeniu transportu narkotyków z Hiszpanii do magazynu w Polsce. "Nadal prowadzone jest śledztwo wobec części członków grupy kierujących i uczestniczących w działalności zorganizowanej grupy przestępczej" - wyjaśniła PK.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#akt oskarżenia #narkotyki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo