Z OSTATNIEJ CHWILI

Kancelaria Prezydenta: Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października odwoła Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego • • •

Rosyjska propaganda się nie klei. Dlatego zbrodniarze Putina porywają cywilów - mogą być trofeum na pokaz

Już tylko niecałe dwa tygodnie zostały do propagandowej rosyjskiej "parady zwycięstwa". O tym, że Putin chce ogłosić sukces nad Ukrainą 9 maja, donosiły różne źródła wywiadowcze. W związku z tym, że reżim nie ma się czym pochwalić, porwani są ukraińscy cywile, którzy mają posłużyć za trofeum.

Moskwa (Rosja), 19.12.2019, Konferencja Wladimira Putina,
Fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Jak przekazuje ukraiński wywiad, "na zajętych przez wroga terytoriach obwodów charkowskim, zaporoskim, chersońskim, mikołajowskim, ługańskim i donieckim prowadzone są na dużą skalę „działania filtracyjne”".

"Ofiarami okupantów są często mężczyźni w wieku wojskowym. Przede wszystkim - weterani ATO/OOS, byli funkcjonariusze wojska i organów ścigania, działacze proukraińscy."

- informują służby.

Ponad 300 wymienionych, ma być torturowanych na terenie aresztu śledczego w Chersoniu.

Ponadto, na terenie obwodu chersońskiego utworzony został nowy obóz filtracyjny. Do wsi Velyka Lepeykha niedawno miało przybyć około 400 rosyjskich żołnierzy w mundurach Rosgwardi. Trwające tam rosyjskie "łapanki" mają na celu porywanie i wywożenie mężczyzn w wieku wojskowym.

"Głównym celem takich działań jest "zasilenie funduszu wymiennego". Planuje się wymianę ukraińskich zakładników na rosyjskich zbrodniarzy wojennych. Nawet jeśli Ukraińcy nie brali udziału w działaniach wojennych w 2022 roku"

- wyjaśnia wywiad.

Trofea dla Rosjan

Jak dodają służby, istnieje też drugi cel wywózek. Na wzór wydarzeń w Doniecku z 2014 roku, złapani mężczyźni mogą zostać wykorzystani jako jeńcy wojenni i zostać przeprowadzeni ulicami okupowanych miast. 

"Następnie, po licznych torturach, ukraińscy bohaterowie zostali zmuszeni do przejścia przez centralną ulicę Doniecka, gdzie zostali poddani zastraszaniu i poniżaniu"

- piszą służby przypominając "paradę zwycięstwa" sprzed 8 lat.

 

 

 Źródło: rbc.ua, Головне управління розвідки Міністерства оборони України, niezalezna.pl

#Ukraina #Rosja #propaganda

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo