Najnowszy numer „GP”: Od wirusa do kremlusa. Jak Rosja pierze mózgi Polaków

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od 27 kwietnia 2022 r. szczególnie polecamy artykuł Huberta Kowalskiego „Od wirusa do kremlusa. Jak Rosja pierze mózgi Polaków”. Będzie też o tym, jak Rosjanie fałszowali skrzynki polskiego Tu-154. Podkomisja ujawnia nowe dowody. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Z tygodnia na tydzień w polskim internecie coraz głośniejsza jest dezinformacja wymie-rzona w Ukraińców. Te same osoby, które jeszcze niedawno skupiały się na rozpowszech-nianiu fake newsów o szczepionkach i pandemii, dziś za pomocą różnych kanałów i stron tworzą antyukraiński hejt. Kremlowską narrację powielają m.in. organizacje określające się jako narodowe lub kresowe, gangster z mafii pruszkowskiej oraz aktywiści wprost promujący współpracę z Rosją. Z tymi ostatnimi w 2020 roku spotkała się w rosyjskiej ambasadzie Monika Jaruzelska.
- czytamy w tekście Huberta Kowalskiego.

Ponadto w numerze:

  • Niemcy i PO, Węgry i PiS. Przeciwieństwa, a nie podobieństwa. Kaczyński by być antyrosyjski, nie zmienia nic. Tusk wszystko

Węgry były przez lata sojusznikiem rządu PiS w Unii Europejskiej. Dziś nie przeciwstawia-ją się Putinowi. Ale nie ma to najmniejszego wpływu na politykę rządu PiS wobec napaści na Ukrainę. I jest to dla wszystkich oczywiste. Niemcy były przez lata więcej niż sojuszni-kiem PO w UE. Dziś również nie przeciwstawiają się Putinowi. Ale PO nadal realnie nie zrobi nic wbrew nim. I to jest równie oczywiste dla wszystkich. Donald Tusk, który w ostatnich tygodniach zaliczył rekordowe spadki w sondażach, wije się w ekwilibrystycz-nych zabiegach, by udowodnić, że jest „rusofobem”, a PiS, mimo zdecydowanych działań w sprawie Ukrainy i wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o zamachu w Smoleńsku, jest w gruncie rzeczy… prorosyjski. 
- więcej w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Zielona ekspozytura. Używają środowiska, by sparaliżować gospodarkę 

W szeregach Koalicji Obywatelskiej do Sejmu dostało się troje przedstawicieli Partii Zielo-nych. Formacja ta jest bardzo aktywna, a z jej działalności cieszy się przede wszystkim niemiecki biznes, a także wszyscy ci, którzy chcieliby uzależnić Polskę od dostaw surow-ców energetycznych z zagranicy. 
- ujawnia Jacek Liziniewiewicz.

  • Tak Rosjanie fałszowali skrzynki polskiego Tu-154. Podkomisja ujawnia nowe dowody

Ślady ingerencji w zapisy taśmy magnetycznej, na której rejestrowano rozmowy w kokpi-cie Tu-154, opisała w swoim końcowym raporcie podkomisja smoleńska. Dokument zawie-ra uderzające dowody potwierdzające to, o czym od dawna mówili niezależni eksperci – że podstawowy materiał dowodowy w sprawie tragedii w Smoleńsku został z premedytacją sfałszowany.
- więcej na ten temat w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • „Czerwona nota” Interpolu i prokuratura Putina. Bez ekstradycji do Rosji

Pomimo apelu policji z wielu państw, także z Polski, Interpol nie wykluczył Rosji ze swoich struktur. Tym samym nadal pomaga w ściganiu osób poszukiwanych przez rosyjską proku-raturę, choć od dawna pojawiały się głosy, że „czerwona nota” jest wykorzystywana przez Kreml do nękania politycznych przeciwników. Ekstradycje z Polski nie będą jednak prze-prowadzane, bo – jak przekazało „GP” Ministerstwo Sprawiedliwości – współpraca prawna z Rosją została praktycznie wstrzymana.
- czytamy w tekście Grzegorza Brońskiego.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: niezależna.pl, Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo