Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. Propagandą chcą wpłynąć na wierzących

Propagandyści Władimira Putina wmawiają Rosjanom, że Ukraina znajduje się pod kontrolą satanistów, więc potrzebna jest specjalna operacja, która uwolni to państwo od diabelskich wpływów. Ma to pokazać, że Rosja jest krajem, który stoi na straży wartości moralnych na świecie. Podobna narracja przedostaje się również do Polski. O tym dlaczego to niebezpieczne, przeczytać można już we wtorkowej GPC – na papierze oraz online. 

Gazeta Polska Codziennie

Jak podkreśla w rozmowie z wtorkową „Codzienną” Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Ukraińcy oraz rządzący państwami zachodnimi są przedstawiani w rosyjskiej telewizji jako sataniści. Zatem agresja rosyjska na Ukrainę ma mieć charakter starcia dobra ze złem. Propagandyści twierdzą również, że Ukraińcy dokonują zbrodni. Ten przekaz ma wzmocnić w rosyjskim społeczeństwie poparcie dla wojny. Niestety, podobna narracja przedostaje się również do Polski. Więcej we wtorek w GPC.

 

  • Tusk kontra Sakiewicz przed Temidą

Tymczasem Donald Tusk domaga się 100 tysięcy złotych za słowa Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, o tym, że były premier „pozwolił zabić Władimirowi Putinowi” śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Przygotowujemy odpowiedź na pozew, w którym przedstawimy swoje argumenty i dowody – powiedział w rozmowie z Gazecie Polskiej Codziennie mec. Sławomir Sawicki.

  • Kolejna setka Grodzkiego

Dziś mija 401 dni od kiedy prokuratura złożyła wniosek o uchylenie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Dotychczasowe 400 dni okazały się zbyt krótkim czasem, aby Senat zrobił jakikolwiek krok w kierunku wyjaśnienia afery kopertowej. Więcej we wtorek w „Codziennej”.

  • Chcą Paryża w Warszawie 

Zgodnie z przewidywaniami większości komentatorów prezydentem Francji na kolejną kadencję został Emmanuel Macron. W Polsce na wynik wyborów entuzjastycznie zareagowali politycy opozycji, którzy w zwycięstwie urzędującego prezydenta doszukali się…a jakże… porażki PiS. 

„Codzienna” we wtorek to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.
 

 


Źródło: niezależna.pl, Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo