Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Robert Lewandowski trafia. Bayern triumfuje w klasyku i sięga po mistrzostwo Niemiec

Bayern Monachium pokonał 3:1 Borussię Dortmund w klasyku piłkarskiej Bundesligi. Dzięki zwycięstwu Bawarczycy zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył niezawodny Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski świętuje kolejny mistrzowski tytuł z Bayernem Monachium

Piłkarze Borussii Dortmund do Monachium na sobotni mecz jechali jako wiceliderzy tabeli, ale by przedłużyć swoje szanse na mistrzostwo cztery kolejki przed końcem rozgrywek BVB musiała wygrać z Bayernem. Tymczasem goście już po pierwszej połowie przegrywali dwoma bramkami.

Robert Lewandowski pogrążył BVB

Najpierw kapitalnie przymierzył zza pola karnego Serge Gnabry, a w 34. minucie prowadzenie Bawarczyków podwyższył Robert Lewandowski (33. trafienie Polaka w rozgrywkach), który wykorzystał bezbłędnie dobre podanie Thomasa Muellera.

Nadzieje gości odżyły na początku drugiej części spotkania, gdy faulowany w polu karnym był Marco Reus. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Emre Can, ale to wszystko na co stać było BVB. Mistrzowski tytuł Bayernu przypieczętował Jamal Musiala. Monachijczycy w Bundeslidze triumfują po raz dziesiąty z rzędu, co jest wynikiem unikatowym w czołowych ligach europejskich.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 3:1

Bramki: S. Gnabry 15', R. Lewandowski 34', J. Musiala 83' - E. Can 52' [k]

Źródło: niezalezna.pl