Polska włączy się w odbudowę Ukrainy. Już za tydzień odbędzie się wspólne forum biznesowe

- 28 kwietnia odbędzie się Polsko-Ukraińskie Forum Biznesowe w Ministerstwie Rozwoju. Będą partnerzy z Ukrainy, będą przedstawiciele ukraińskiej strony rządowej i będziemy zastanawiać się, jak przygotować się do tego czasu po konflikcie zbrojnym, gdy będzie możliwe odbudowywanie Ukrainy - zapowiedział w rozmowie z naszą reporterką Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

Pytany przez naszą reporterkę o kwestię odbudowy Ukrainy po wojnie i stworzenie dla tego kraju swoistego "planu Marshalla", Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii stwierdził, że "obserwujemy bardzo pozytywny klimat między Polską a Ukrainą nie tylko społeczny, ale także biznesowy".

- Liczymy na współpracę, nie tylko ze strony polskiej, ale także liczą na nią Ukraińcy. Ja jestem w kontakcie z wicepremier, minister ds. gospodarki Ukrainy [Juliją Swyrydenko], która bardzo widziałaby polskie przedsiębiorstwa w procesie odbudowy Ukrainy - mówił Buda.

- 28 kwietnia odbędzie się Polsko-Ukraińskie Forum Biznesowe w Ministerstwie Rozwoju. Będą partnerzy z Ukrainy, będą przedstawiciele ukraińskiej strony rządowej i będziemy zastanawiać się, jak przygotować się do tego czasu po konflikcie zbrojnym, gdy będzie możliwe odbudowywanie Ukrainy

- zapowiedział minister w rozmowie dla niezalezna.pl.

Waldemar Buda przyznał, że widzi w tym "ogromną szansę dla Ukrainy i dla Polski, dla polskiego i ukraińskiego biznesu".

- Już komunikujemy się z biznesem, by być gotowym na moment, w którym będzie można zawierać kontrakty mogące być w wolnej Ukrainie realizowane - dodał.

Zobacz całą rozmowę wideo z ministrem Waldemarem Budą:

 

 

Zaplanowane na 28 kwietnia forum to kolejna odsłona polsko-ukraińskich dni biznesowych, które odbywają się cyklicznie od 2014 r. i których celem jest stworzenie platformy wymiany poglądów, nawiązania współpracy i wspierania wzrostu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Organizatorami wydarzenia są Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce oraz Grupa Prawnicza EUCON, a współorganizatorem Zagraniczne Biuro Handlowe w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Forum odbędzie się pod patronatem ambasady Ukrainy w RP oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

"Podczas tegorocznej edycji planowane jest omówienie kwestii takich jak współpraca handlowo-gospodarcza między Ukrainą a Polską, perspektywy ożywienia gospodarki ukraińskiej, w szczególności w budownictwie, energetyce, transporcie i infrastrukturze cywilnej, agrobiznesie i rolnictwie, dostęp do polskich i międzynarodowych instrumentów wsparcia dla Ukrainy. Przedstawione zostaną także mechanizmy rozwiązywania kwestii prawnych w okresie obowiązywania stanu wojennego, sankcji międzynarodowych, innych barier handlowych w obszarze celnym, podatkowym, księgowym" - czytamy na stronie wydarzenia.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

Cyntia Harasim,MD
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo