Funkcjonariusze CBA znów w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie. „Schemat podobny do afery melioracyjnej”

Ustawiono kilka przetargów, a w oszustwa i korupcję było zaangażowanych kilkanaście osób. Funkcjonariusze CBA na zlecenie prokuratury znów weszli do Zachodniopomorskiego Urzędy Marszałkowskiego w związku z afera korupcyjną. - Jest to bardzo niepokojące – uważa poseł PiS Leszek Dobrzyński ze Szczecina. - Schemat podobny do afery melioracyjnej.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego
fot. Kadlubowski.l - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85195496

- Postępowanie dotyczy nieprawidłowości w udzielanych dotacjach przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, w tym pochodzących z funduszy europejskich - mówi Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Chodzi o przestępczość korupcyjną i oszustwa przy ustawianiu przetargów. Funkcjonariusze CBA już drugi raz w ciągu dwóch tygodni dokonali przeszukań w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim, ale nie tylko.

- Czynnościami objęto 24 miejsca, w tym siedzibę Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i jego biura oraz siedziby podmiotów gospodarczych i organizacji społecznych, a także miejsca zamieszkania zachodniopomorskich biznesmenów

– mówi prokurator Marcin Lorenc.

Przed dwoma tygodniami prokuratura mówiła o jednym "ustawionym" przetargu. - Dziś już wiemy, że w oszustwa i korupcje było zaangażowanych wiele osób. - mówi Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. - Tych osób jest kilkanaście, natomiast z uwagi na to, że te czynności jeszcze trwają, CBA uzyskuje nowe dowody, dalszych szczegółów nie mogę zdradzić.

Poseł Leszek Dobrzyński mówi, że informacje ujawniane przez prokuraturę są bardzo niepokojące.

- W kontekście tego, co działo się w przeszłości w jednostce poległej marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi, czyli w Zarządzie Melioracji, to znów stawia Urząd Marszałkowski w bardzo niekorzystnym świetle. Znów słyszymy o ustawianiu przetargów, znów słyszymy o wielu osobach w to zaangażowanych

- mówi parlamentarzysta.

Prokuratura apeluje o ujawnianie informacji o możliwej przestępczej działalności w Urzędzie Marszałkowskim.

- Ujawniając takie informacje, które w związku z tym przełożone byłyby na materiał dowodowy, jednocześnie nie można wykluczyć takich okoliczności, że pewne osoby - w związku z ujawnieniem - mogłyby liczyć na uniknięcie odpowiedzialności karnej - mówi Lorenc. Delegatura CBA w Szczecinie czeka na informacje dotyczące procederu w urzędzie marszałkowskim pod nr telefonu  (91) 831 38 00.

 


 

 


Źródło: niezalezna.pl

Tomasz Duklanowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo