Prezydent uda się na miejsce tragedii w kopalni

Prezydent Andrzej Duda udaje się w czwartek na Śląsk; odwiedzi miejsce tragedii w kopalni Pniówek, gdzie w środę doszło do wybuchu i zapalenia metanu - poinformował szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot. Jak przekazał, prezydent spotka się na miejscu m.in. z ratownikami.

Jakub Szymczuk/KPRP

"Pan prezydent odwiedzi dziś Śląsk, miejsce tej tragedii w kopalni" - powiedział prezydencki minister.

Jak podkreślił, prezydent spotka się m.in. z ratownikami.

"Oczywiście część ratowników wypełnia cały czas swoje zadania, więc tu musi być poszanowanie pracy tych dzielnych ludzi"

- zaznaczył.

Szrot przekazał, że wizyta prezydenta jest planowana w okolicach południa.

W środę kwadrans po północy w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Pniówek w Pawłowicach (Śląskie) doszło do wybuchu i zapalenia metanu. Zgodnie z informacjami JSW w rejonie prowadzącej wydobycie ściany N-6 na poziomie 1000 metrów było 42 pracowników. W czasie, gdy w rejonie akcji przebywały dwa zastępy ratowników, poszukujące trzech pracowników, doszło do kolejnego, wtórnego wybuchu, najprawdopodobniej metanu.

Dotąd stwierdzono śmierć pięciu górników: czterech zginęło pod ziemią, a piąty zmarł po przewiezieniu do szpitala. Ciężko rannych jest dziewięciu górników, lżej – jedenastu. Obecne poszukiwania dotyczą siedmiu osób: pięciu kopalnianych ratowników i dwóch górników.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo