Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Unia udaje, że pomaga

Cały czas nie ma reakcji, na nasze wnioski do Unii, o środki na pomoc uchodźcom z Ukrainy – mówił wczoraj wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. Środków na ten cel nie dostało żadne z państw Unii Europejskiej. Unia wprawdzie wypłaciła Polsce 559 mln euro, ale to kropla w morzu potrzeb. Analitycy banku Pekao, szacują, że przyjęcie ok. 2 mln uchodźców będzie kosztowało do końca tego roku polski budżet ok. 24 mld zł. Istnieją szacunki mówiće, że ta kwota będzie jeszcze wyższa. W czwartkowym numerze GPC informujemy jak realnie wygląda pomoc UE dla uchodźców, a także co o tym sądzą politycy w kraju. Warto przypomnieć, że w czasie kryzysu migracyjnego 7 lat temu UE działała szybko i hojnie. Turcja za to, że nie wypuściła uchodźców ze swego teryrotium otrzymała 3 milirady euro.

pixabay.com/Dusan_Cvetanovic


W Ukrainie nasila się bitwa o Donbas. Barbarzyńskie bobmardowania i ostrzał Rosjan praktycznie unicestwił już Mariupol. Mimo to jego obrońcy wciąż się bronią. Ukraina wreszcie otrzymała pomoc w postaci myśliwców. Rzecznik Pentagonu przyznał, że otrzymała dostawy samolotów i części zamiennych. Analitycy zauważają też, że dzięki częściom zamiennym Ukraińcy być może będą mogli wyremontować część MiG-ów z własnych, przedwojennych zapasów.

Wczoraj w kraju usuniętych zostało kilka pomników ku czci czerwonoarmistów. Okazuje się, że wciąz takie istnieją. Rozebrane zostały pomniki w Siedlcu, Międzybłociu oraz w Garncarsku. – Niesprawiedliwością wobec ofiar, gwałtem na historii, prawdzie historycznej i na przyzwoitości jest stawianie na cokołach tych, którzy niewolili wolne, niepodległe państwa – ocenił Karol Nawrocki. Teraz ich następcy chcą zniewolić Ukrainę.

Napływają dobre wiadomości dotyczące cen paliw. To one najbardziej napędzają inflację. W ciągu ostatniego miesiąca ceny diesla i benzyny spadły na polskich stacjach o kilkadziesiąt groszy, a gazu LPG o kilkanaście. Chociaż sytuacja na rynku ropy wciąż jest niepewna, to ceny paliw nie rosną. – Stopniowe wycofywanie rosyjskiego surowca z UE może zostać przeprowadzone bez znaczącego wpływu na ceny ropy – przekonuje ekspert na łamach czartkowej „Codziennej”.

Zachęcam do lektury!

 

 



Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo