Żaryn: Konto doradcy prezydenta RP zostało przejęte

Konto facebookowe doradcy prezydenta RP, prof. Andrzeja Waśki, zostało przejęte - poinformował rzecznik koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn. Podkreślił, że informacje zamieszczone na profilu doradcy to "kłamstwa", a sprawę wyjaśniają służby.

pixabay.com/LoboStudioHamburg

Rzecznik podał, że do przejęcia konta profesora doszło w środę. Opublikowany wpis ma rozbudzać wrogość między Polakami a Ukraińcami - napisał Żaryn.

"Umieszczony wpis zawiera nieprawdziwe informacje, których treść wpisuje się w działania rosyjskie przeciwko Polsce i Ukrainie. Informacje zamieszczone przez atakujących są kłamstwem, które jest obliczone na rozbudzenie wrogości między Polakami i Ukraińcami. Wpis ma pobudzać wątpliwości Ukraińców wobec Polaków"

- dodał rzecznik.

Zaznaczył, że umieszczona na przejętym koncie prof. Waśko jest już komentowana przez rosyjskie media prowadzące działalność dezinformacyjną przeciwko Polsce.

Prof. Andrzej Waśko jest etatowym doradcą prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest literaturoznawcą i historykiem kultury, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownikiem naukowym Wydziału Polonistyki UJ. Jest też członkiem Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości.

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo