Ukraińcy ujawniają cele nowej rosyjskiej ofensywy. „Rosjanie walczą według sowieckich podręczników”

Zajęcia obwodu ługańskiego i donieckiego oraz korytarza aż do Krymu - to cele nowej rosyjskiej ofensywy. Jak ocenił rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony, Rosjanie na wschodniej Ukrainie atakują według jednego scenariusza, znanego jeszcze z czasów sowieckich.

Facebook.com/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

- Celem nowej rosyjskiej ofensywy na wschodzie Ukrainy jest zajęcie całego obwodu ługańskiego i donieckiego, utworzenie połączenia lądowego między tym terytorium a anektowanym Krymem oraz zniszczenie ukraińskich sił zbrojnych - oświadczyło ministerstwo obrony Ukrainy.

Informację taką przekazał rzecznik resortu obrony, Ołeksandr Motuzjanyk.

Dodał, że trwają jednocześnie ataki z powietrza na cele cywilne na terenie całej Ukrainy, a w szczególności we wschodniej części kraju. Tylko w ciągu ostatniej doby Rosjanie mieli wykonać co najmniej 49 lotów bojowych.

Trwają ataki na całej długości wschodnich granic Ukrainy, szczególnie w regionie charkowskim i Donbasie.

Motuzjanyk twierdzi, że wojsko rosyjskie stosuje metody z podręczników z czasów Związku Sowieckiego i ataki w obecnie trwające ofensywie przebiegają według jednego scenariusza – ostrzał artyleryjski, szturm na pozycję i próba rozbicia i okrążenia oddziałów ukraińskich

 

 Źródło: niezalezna.pl, ukrinform, pap

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo