Bayern Monachium wycenił Roberta Lewandowskiego. Transfer Polaka jest coraz bardziej realny

Władze Bayernu Monachium w oficjalnych wypowiedziach podkreślają, że chcą zatrzymać Roberta Lewandowskiego w klubie, ale wciąż brak konkretów w sprawie wygasającego kontraktu polskiego piłkarza. Według "Kickera" Bawarczycy określili nawet kwotę, która umożliwiłaby transfer kapitana Biało-czerwonych już najbliższego lata.

Robert Lewandowski może opuścić Bayern Monachium
fot. twitter.com/lewy_official

Robert Lewandowski jest związany z Bayernem Monachium kontraktem do czerwca 2023. Mistrzowie Niemiec stoją więc przed dylematem, czy przedłużyć teraz umowę 33-letniego napastnika, czy zgodzić się na jego odejście do innego klubu. Brak decyzji oznaczałby, że Polak przyszłego lata opuści Bawarię  bez kwoty odstępnego.

Transfer Lewandowskiego coraz bliżej?

Według ustaleń "Kickera" Lewandowski jest bardzo zainteresowany przenosinami do Hiszpanii. FC Barcelona miała już zaproponować Polakowi warunki umowy, które ten zaakceptował. Daleko jest natomiast od porozumienia w tej sprawie z Bayernem. Niemcy - znani ze swej oszczędności - nie chcą zaakceptować żądań finansowych piłkarza, który obecnie zarabiać ma ok. 25 milionów euro za sezon. Kością niezgody jest również długość nowego kontraktu. Lewandowski chciałby przedłużyć współpracę do 2025, a Bayern proponuje krótszy okres.

To wszystko spowodowało, że Niemcy ostatecznie mieli ustalić kwotę za którą byliby skłonni zgodzić się na transfer swojej największej gwiazdy jeszcze tego lata. "Kicker" informuje, że zainteresowany klub musiałby zapłacić Bayernowi przynajmniej 40 milionów euro.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #Bayern Monachium #piłkarskie transfery

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo