Będzie... atak zimy! Przymrozki, oblodzenie i opady śniegu

W nocy z poniedziałku na wtorek we wschodniej i południowej Polsce temperatura spadnie poniżej zera, w górach drogi mogą być oblodzone. W ciągu dnia w kotlinach karpackich spaść może nawet 10 cm śniegu. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Przed nami kolejna zimna noc. Najzimniej będzie na wschodnich i południowo wschodnich krańcach Polski, gdzie wydane zostały ostrzeżenia o przymrozkach

 - poinformował w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenia przed przymrozkami wydał dla całego województwa podlaskiego, wschodnich powiatów województwa lubelskiego, całego województwa podkarpackiego, południowych powiatów województwa małopolskiego i najdalej na południe wysuniętych powiatów śląskiego.

"Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -3°C" - brzmi treść ostrzeżenia.

Dla osób wracających ze świątecznych ferii ważne jest też ostrzeżenie przed oblodzeniem, wydane m.in. dla powiatów bieszczadzkiego, gorlickiego, tatrzańskiego i nowotarskiego.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie

 - przestrzega IMGW.

Ostrzeżenia przed przymrozkami i oblodzeniem obowiązywać będą do wtorkowego poranka.

Obfite, zwłaszcza jak na drugą połowę kwietnia, opady śniegu synoptycy przewidują we wtorek w powiatach karkonoskim, wałbrzyskim i kłodzkim. Śnieg spodziewany jest także w Tatrach. "Na obszarze powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm" - zapowiedziała IMGW, wydając ostrzeżenia pierwszego stopnia, które będą obowiązywać do wtorkowego wieczora.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#zima

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo