Chińscy komuniści i ich "polityka 0 Covid" w praktyce. Głodni i zdesperowani ludzie łowią ryby z dronów

Od ubiegłego miesiąca w ramach polityki zero tolerancji wobec pandemii koronawiursa wprowadzonej przez chińskich komunistów ścisłym lockdownem objęto duże części liczącego 26 mln mieszkańców Szanghaju. Paczki żywnościowe oraz lekarstwa nie trafiają jednak do wszystkich izolowanych mieszkańców. Coraz bardziej zdesperowani ludzie próbują na własną rękę zdobyć pożywienie używając m.in. dronów do łowienia ryb. Zdarzają się ponadto przypadki celowego łamania obostrzeń pandemicznych, aby umożliwić zagwarantowanie dla siebie żywności w aresztach.

Wikimedia CommonsPeter K Burian

Do tej pory Chiny wszczepiły ponad 88 proc. swojej populacji. Chińskie produkty farmaceutyczne w porównaniu do szczepionek Zachodnich cieszą się znacznie mniejszą skutecznością. Co więcej obywatele Chińskiej Republiki Ludowej za sprawą lockdownów oraz prób odizolowania się Chin od Świata nie nabyły odporności w sposób naturalny poprzez zachorowanie. Tym samym mieszkańcy Chin są poważnie narażeni na duże fale pandemii koronawirusa, które nawet w przypadku bardziej "zjadliwego" wariantu omikron może zebrać śmiertelne żniwo. 

W ramach chińskiej polityki zero tolerancji w przypadku pojawienia się zakażeń w danym mieście podejmuje się działania drastyczne związane z wprowadzaniem lockdownów całych osiedli mieszkaniowych. Z kolei osoby zarażone przymusowo wysyłany są do centrów w których przechodzą kwarantannę. Taka sytuacja ma obecnie miejsce w Szanghaju. To liczące 26 mln mieście odnotowuje średnio codziennie około dwudziestu kilku tysięcy zakażeń koronawirusem. 

Rosnąca liczba osiedli na izolacji doprowadza do poważnych problemów z aprowizacją żywności dla osób, które nie mogą wychodzić ze swoich mieszkań i domów. 

Pojawiają się informacje, że darmowe paczki żywnościowe dla osób przebywających na izolacji są coraz gorszej jakości i nie wszystkie są darmowe. Sytuacja ta może wynikać m.in. z nieuczciwości osób odpowiedzialnych za aprowizacje. W celu nie umarcia z głodu niektóre z osób wykorzystują drony do łowienia ryb w lokalnych oczkach wodnych. 

 

W poprzednich dniach zdarzało się, że część z osób objętych izolacją na znak protestu wystawiła puste lodówki na balkony.  Niektóre z osób celowo łamią obostrzenia pandemiczne aby zostać aresztowanym  i mieć szanse na uzyskanie pożywienia w areszcie. 

 

Zamknięci ludzie często w akcie desperacji decydują się na odebranie sobie życia m.in. poprzez wyskakiwanie z okien i balkonów.
Osoby, które uzyskały pozytywny wynik na pandemię koronawirusa muszą wydać swoje zwierzęta domowe w celu ich likwidacji.
 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

##koronawirus #pandemia #Szanghaj #Chiny #Chińska Partia Komunistyczna

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo