Życzenia pary prezydenckiej: Wierzymy, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem

- Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem - słyszymy w życzeniach złożonych przez parę prezydencką z okazji świąt Wielkiej Nocy.

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

W nagraniu opublikowanym w internecie para prezydencka życzy rodakom "błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych".

- Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo

 - podkreślał prezydent.

Agata Kornhauser-Duda zauważyła, że tegoroczna Wielkanoc jest inna, jako, że w wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy.

- Ufamy, że życzliwość i serdeczność z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie - powiedziała.

Prezydent zauważył, że Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają o wydarzeniach, które dały początek chrześcijaństwu, głoszącemu, że każdy człowiek jest naszym bliźnim i zasługuje na pomoc, a szczególnie osoby opuszczone, ofiary agresji i niesprawiedliwości.

- Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem

 - mówiła małżonka prezydenta.

- Dlatego niech te święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda państwu nowych sił - dodał Andrzej Duda.

Para prezydencka apelowała także o to, by jak co roku pamiętać o polskich zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, wskazując, że dzięki nim "pielęgnujemy więź między pokoleniami, przywołujemy dobre wspomnienia i sprawiamy radość dzieciom".

W szczególny sposób pozdrowiła osoby troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna.

- Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w święta - powiedział prezydent.

Szczególne podziękowania para prezydencka skierowała do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc wszystkim osobom doświadczonym przez los, również w ogarniętej wojną Ukrainie.

 Źródło: niezalezna.pl, prezydent.pl, pap

 

#Wielkanoc

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo