Nagranie z wypadku na obwodnicy Zambrowa. Tym autem mieli jechać M. Gersdorf i jej mąż [WIDEO]

Telewizja TVP Info ujawniła nagranie z wypadku motocyklisty, do którego doszło w ubiegły czwartek na obwodnicy Zambrowa. Z nagrania wynika, że pojazd, którym jechać mieli - według doniesień mediów - sędzia Małgorzata Gersdorf i jej mąż, znajdował się tuż obok całego zdarzenia. Mimo to, jadący Subaru odjechali, nie udzielając pomocy ofierze wypadku.

W tym wypadku zginął 26-letni motocyklista
fot. TVP Info

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wyjaśnia okoliczności wypadku, w którym w miniony czwartek na obwodnicy Zambrowa zginął 26-letni motocyklista. Ważnym dowodem jest nagranie z kamery samochodu, który wjeżdżał na tę obwodnicę. Wciąż poszukiwani są wciąż świadkowie. Media poinformowały, że w samochodzie, który jechał tuż obok wypadku była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wraz z mężem - mieli oni nie zatrzymać się i nie udzielić pomocy motocykliście.

Gersdorf zaprzeczyła, by z mężem brali udział w tym wypadku.

Telewizja TVP Info ujawniła nagranie z tego zdarzenia. Na nagraniu widać, że motocyklista rozbija się na lewym pasie, tuż obok przejeżdżającego samochodu, w którym mieli znajdować się Gersdorf i jej mąż. Według świadków, czarne auto zwolniło, po czym odjechało z miejsca zdarzenia.

Małgorzata Gersdorf w rozmowie z RMF FM podkreśliła, że nie wiedziała o żadnym wypadku, ale nagranie pokazuje, że trudno było nie widzieć całego zdarzenia. Warto zaznaczyć, że nieudzielenie pomocy ofierze wypadku drogowego jest karalne.

Art. 162 § 1. Kodeksu karnego ma brzmienie: Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#wypadek #Małgorzata Gersdorf

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo