>Saławat, skąd u ciebie taka dzikość?<<"."> >Saławat, skąd u ciebie taka dzikość?<<".">

Przerażające nagranie rosyjskich rozmów o torturowaniu jeńców. „Odrąbię ci palce, odrąbię dłoń”

SBU opublikowała dzisiaj nagranie z rozmowy żołnierza rosyjskiego z Astrachania, który z pasją opowiadał o tym, jak torturuje jeńców wojennych. "Moi koledzy pytają: >>Saławat, skąd u ciebie taka dzikość?<<".

Twitter.com/Генеральний штаб ЗСУ @GeneralStaffUA

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy odnotowuje przypadki łamania przez Rosję konwencji genewskich i innych norm prawnych dotyczących traktowania jeńców wojennych - poinformowała SBU na Facebooku. Opublikowano nagranie rozmowy, w której rosyjski żołnierz chwali się torturowaniem ukraińskich wojskowych.

"Przywozili do nas jeńców, znęcałem się nad nimi. A to odrąbię im palce, a to całą dłoń. (...) Moi koledzy pytają: >>Saławat, skąd u ciebie taka dzikość?<<"

- mówi Rosjanin w nagraniu zamieszczonym na facebookowym profilu SBU.

- SBU już wie, skąd. To 27-letni Saławat Sarsionow z Astrachania, który przyjechał na Ukrainę jako żołnierz kontraktowy i bezskutecznie próbuje przebić się (wraz ze swoim oddziałem) do obwodu zaporoskiego - relacjonował rzecznik prasowy SBU Artem Dechtiarenko.

Przedstawiciel ukraińskiej służby zadeklarował, że wszystkie przypadki podobnych działań rosyjskich żołnierzy zostaną udokumentowane jako podstawa przyszłych postępowań sądowych.

- Ciekawe, co o takich "osiągnięciach" syna myśli jego matka, Zulfija Sarsionowa? Jeżeli uda mu się przeżyć, to z pewnością czeka go sprawiedliwy proces

- dodał Dechtiarenko.

Wcześniej, 5 kwietnia, rzeczniczka praw człowieka Ukrainy Ludmyła Denisowa poinformowała o brutalnym traktowaniu ukraińskich żołnierek w rosyjskiej niewoli. Według Denisowej kobiety musiały rozbierać się do naga, obcinano im włosy i zmuszano do udziału w propagandowych materiałach.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo