Biało-czerwoni bronić mistrzostwa świata będą w Polsce. „Zagramy przy naszych wspaniałych kibicach”

Siatkarze PGE Skry Bełchatów nie kryją zadowolenia z organizacji przez Polskę tegorocznych mistrzostw świata. "Wiemy, jak organizować duże turnieje. Cieszymy się z tego, bo unikniemy podróży i zagramy przy naszych wspaniałych kibicach" - zaznaczył Mateusz Bieniek.

Mateusz Bieniek cieszy się, że Polska zorganizuje mistrzostwa świata siatkarzy
fot. FIVB

W czwartek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że gospodarzem turnieju finałowego mistrzostw świata siatkarzy na przełomie sierpnia i września będą Polska oraz Słowenia. Pierwotnie impreza miała odbyć się w Rosji, ale Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawa gospodarza po inwazji na Ukrainę. W Polsce zaplanowano m.in. półfinały, finał i mecz o 3. miejsce.

Polscy siatkarze o kolejne medale powalczą w ojczyźnie

Tę decyzję z dużym zadowoleniem przyjęli reprezentanci Polski występujący w PGE Skrze Bełchatów. Jak przyznał rozgrywający Grzegorz Łomacz, organizacja tak dużej imprezy w kraju to kolejny sukces polskiej siatkówki. "Wszyscy, całe środowisko siatkarskie, cieszymy się, że mistrzostwa odbędą się tu" – podkreślił mistrz świata z 2018 roku.

Bieniek, który z drużyną narodową cztery lata temu również wywalczył złoto dodał, że Polska wie, jak organizować duże turnieje siatkarskie. W 2014 r. była bowiem gospodarzem MŚ, a w ostatnich latach także mistrzostw Europy mężczyzn i kobiet.

Fajnie, że dostaliśmy tak duży turniej. Cieszymy się z tego, bo unikniemy podróży i zagramy przy naszych wspaniałych kibicach

– tłumaczył 28-letni środkowy.

Także zdaniem Karola Kłosa to bardzo dobra informacja:

Najważniejsze mecze, te finałowe, będą rozgrywane w Polsce. Wierzę w to i jestem na 99 procent pewien, że będzie komplet kibiców, fantastyczna atmosfera i fajne wakacje. A za tym pójdzie jeszcze wynik.

Turniej odbędzie się w dniach 26 sierpnia - 11 września. W Polsce rozegrane zostaną wszystkie spotkania z udziałem Biało-czerwonych, część fazy grupowej, dwa mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, oba półfinały oraz finał i pojedynek o brązowy medal. Nie są znane jeszcze miasta, w których będą rywalizować uczestnicy mistrzostw świata

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#siatkówka

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo