Mistrz Polski zwolnił trenera. Andrea Gardini odsunięty po porażce Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk

Andrea Gardini został odsunięty od prowadzenia siatkarzy mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla. W sobotnim meczu ćwierćfinału play off PlusLigi z Treflem Gdańsk drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent trenera Nicola Giolito.

Andrea Gardini nie jest już trenerem Jastrzębskiego Węgla
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Mistrzowie Polski postanowili rozstać się z trenerem po nieoczekiwanej porażce Jastrzębskiego Węgla w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi z Treflem Gdańsk. Pomarańczowi w środę przegrali niespodziewanie we własnej hali 2:3. Śląski zespół sezon zasadniczy zakończył na drugim miejscu, gdańszczanie – na siódmym.

Taki scenariusz nie był kalkulowany. Zostały popełnione po naszej stronie błędy. Dzisiaj materiał mam na stole, analizuję. Trzeba zrobić wszystko w tym tak krótkim czasie, żeby w sobotę odwrócić losy tej rywalizacji. Mimo wszystko uważam, że nasze wartości sportowe są na tyle duże, że będziemy w stanie wrócić do Jastrzębia na decydują spotkanie

– powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla - Adam Gorol.

Porażki Jastrzębskiego Węgla

Wcześniej ekipa prowadzona przez trenera Gardiniego – nękana kontuzjami i chorobami - przegrała z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle finał Pucharu Polski i półfinałową rywalizację Ligi Mistrzów.

Włoch został szkoleniowcem jastrzębian w styczniu 2021. Pod jego kierunkiem zespół zdobył drugie w historii mistrzostwo Polski, po 17-letniej przerwie.

Zakładaliśmy walkę o mistrzostwo i nic się nie zmieniło. Jeden przegrany mecz nie przekreśla nas w tej walce

– zaznaczył Gorol.

Jastrzębianie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów dwa razy pokonali włoski Cucine Lube Civitanova.

Kiedy trafiliśmy na Lube, wydawało się, ze jesteśmy skazani na pożarcie. Tymczasem wygraliśmy dwa razy. Po tych zwycięstwach chyba mało kto spodziewał się problemów na etapie ćwierćfinału PlusLigi. Nałożyły się kolejno różne elementy, które doprowadziły do tego, że nasz wypracowany w sezonie system przestał działać. Są powody do niepokoju, trzeba zrobić wszystko, by wygrać w sobotę w Gdańsku, co na pewno nie będzie łatwe

– powiedział prezes.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jastrzębski Węgiel #Andrea Gardini

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo