Dawny szef Pentagonu Chris Miller bez wahania mówi o zamachu smoleńskim. Opozycja nie wierzy

„Katastrofa smoleńska była zamachem zorganizowanym przez Rosję” - takie słowa padły z ust Christophera C. Millera, byłego szefa Pentagonu. - Jeżeli coś takiego pada z ust amerykańskiego znaczącego polityka, to znaczy że wie, co mówi i wie co robi - ocenił Jacek Świat w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Katastrofa smoleńska wciąż budzi wiele emocji
By Serge Serebro, Vitebsk Popular News - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10096652

Były szef Pentagonu z czasów prezydenta Donalda Trumpa - Christopher C. Miller w rozmowie z Radiem Wnet ocenił, że nie można pozwolić, aby "Putin i jego totalitarny reżim wciąż zabijał". W ten sposób odniósł do katastrofy smoleńskiej i obecnej wojny na Ukrainie. - Katastrofa smoleńska nie była zwykłym wypadkiem lotniczym, lecz zamachem zorganizowanym przez Rosję - powiedział.

Zapytaliśmy polskich polityków o to, jak patrzą na tak mocne słowa ze strony byłego szefa Pentagonu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Świat, mąż posłanki Aleksandry Natalii-Świat, która zginęła w Smoleńsku, stwierdził, że słowa te nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do tego, co wydarzyło się w Smoleńsku. - Sądzę, że Amerykanie mają wiedzę na temat tych wydarzeń większą, niż to podaje się publicznie i jeżeli coś takiego pada z ust znaczącego polityka, to znaczy, że wie, co mówi i wie co robi - podkreślił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Zupełnie inaczej na tę sprawę patrzy senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki, którego nie przekonują słowa Christophera C. Millera. - Skoro były szef Pentagonu tak mówi, to rozumiem, ze ma jakąś wiedzę. A skoro ma wiedzę, to ma dowody. To ja bym chciał, żeby pan Miller te dowody pokazał. Nie musi ich pokazywać szczegółowo, ale chciałbym, żeby ta wypowiedź była poparta czymś, co do mnie przemówi. Samo takie sformułowanie - niezależnie od tego, z czyich ust pada - nie jest jeszcze dowodem na to, ze mieliśmy do czynienia z zamachem - stwierdził. - Bez dowodów ta wypowiedź ma wartość podobną do mętnych wynurzeń ministra Macierewicza, a to, co przedstawił pan Antoni Macierewicz i co było szumnie zapowiadane jako przełomowe, dla mnie żadnym przełomem nie jest - dodał polityk.

Christopher C. Miller dzisiaj o godzinie 22:00 będzie gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie Telewizji Republika. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo