Siatkarski mundial znów w Polsce. Kłos: „Stać nas na ponowną obronę tytułu”

Były reprezentant Ireneusz Kłos po przyznaniu Polsce współorganizacji ze Słowenią mistrzostw świata siatkarzy przyznał, że nie spodziewał się takiej decyzji. „Jestem zaskoczony, bo mamy już mistrzostwa świata kobiet. Ale jestem też szczęśliwy, bo to kolejna wielka impreza siatkarska w naszym kraju” – dodał. Decyzję o przyznaniu Polsce organizacji kolejnego czempionatu ogłosili na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, minister sportu Kamil Bortniczuk oraz prezes PZPS Sebastian Świderski.

Kamil Bortniczuk, Mateusz Morawiecki i polscy siatkarze
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Pierwotnie mistrzostwa miały się odbyć w Rosji, ale Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawa gospodarza po inwazji na Ukrainę. Turniej zostanie rozegrany na przełomie sierpnia i września.

Jestem zaskoczony, bo mamy już mistrzostwa świata kobiet. Ale jestem też szczęśliwy, bo to kolejna wielka impreza siatkarska w naszym kraju. To pokazuje, że światowa federacja ma do nas duże zaufanie. Jestem przekonany, że to będzie ponownie wielkie święto siatkówki

 – powiedział Kłos.

Były trzykrotny wicemistrz Europy nie obawia się, że Polska może mieć kłopot z organizacją dwóch dużych imprez siatkarskich w jednym roku.

Jestem przekonany, że damy sobie radę. Myślę, że właśnie to zaufanie i organizacja wcześniej na najwyższym poziomie wielu innych wielkich imprez siatkarskich przekonała światową federację. My Polacy lubimy takie wyzwania i świetnie sobie z tym razimy. Lubimy działać w trudnych warunkach. To będzie wyzwanie, ale jestem spokojny

 – skomentował Kłos.

Polska była organizatorem mistrzostw w 2014 roku i był to historyczny turniej, bo biało-czerwoni sięgnęli po złoty medal. Ostatni mundial gościły Włochy i Bułgaria, a po mistrzowską koronę ponownie sięgnęła Polska.

Uważam, że będziemy mieli szansę na historyczny trzeci sukces. To będzie zupełnie inna drużyna, jest inny trener, ale stać nas na ponowną obronę tytułu. Zwłaszcza, że zagramy u siebie i kibice swoim gorącym dopingiem ponownie będą nas nieśli

 - podsumował Kłos.


Głównym organizatorem mistrzostw będzie Polska, to w niej odbędą się najważniejsze mecze w tym oba półfinały, finał i mecz o trzecie miejsca. Kobiece mistrzostwa organizuje zaś wraz z Polską Holandia.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#siatkówka #Ireneusz Kłos #mistrzostwa świata w siatkówce

Tomasz Mrozek
Sonda
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo