Wysokie notowania prezydenta Dudy. Najnowsze dane

Prezydent Andrzej Duda utrzymuje wysokie notowania wśród Polaków. Pozytywnie o głowie państwa wypowiada się 54 proc. respondentów, a negatywnie 37 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Ubyło natomiast osób wypowiadających się pozytywnie o pracy Senatu.

Andrzej Duda
fot. Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Sejm bez zmian, spadły notowania Senatu

CBOS podkreśla, że na przełomie marca i kwietnia notowania Sejmu są w zasadzie takie same, jak przed miesiącem. Pozytywnie o pracy posłów wypowiada się 27 proc. badanych, a źle ją ocenia 57 proc. badanych.

Do stanu sprzed poprawy zarejestrowanej w pierwszej dekadzie marca wróciły natomiast opinie o Senacie. Z sondażu wynika, że 32 proc. badanych (spadek o 4 pkt proc.) wyraża zadowolenie z działalności Senatu, a niemal połowa - 46 proc. (wzrost o 3 pkt proc.) ją krytykuje.

Wysokie notowania prezydenta

CBOS zaznacza, że od poprzedniego pomiaru z pierwszej dekady marca utrzymują się – na niezmienionym poziomie – lepsze niż wcześniej notowania prezydenta Andrzeja Dudy. Z uznaniem o jego prezydenturze wypowiada się obecnie ponad połowa Polaków (54 proc.), a niespełna dwie piąte (37 proc.) ocenia ją negatywnie.

Z sondażu wynika, że zadowolenie z prezydentury Andrzeja Dudy jest niemal powszechne wśród zwolenników rządzącego ugrupowania, a także znacznie częstsze niż przeciętnie wśród osób o poglądach prawicowych i zaangażowanych w praktyki religijne – szczególnie wśród uczestniczących w nich kilka razy w tygodniu.

Wyraźnie lepiej oceniają ją także najstarsi badani (65+), respondenci mający wykształcenie podstawowe lub zasadnicze zawodowe, pracujący w prywatnych gospodarstwach rolnych, w tym rolnicy, oraz uzyskujący niskie dochody per capita (od 1000 zł do 1499 zł).

Niezadowolenie z działalności głowy państwa najczęściej wyrażają zwolennicy KO, Lewicy i Polski 2050 Szymona Hołowni, jak również identyfikujący się z lewicą i nieuczestniczący w praktykach religijnych. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo