Polski mistrz świata wrócił do gry. Marcin Możdżonek przerwał sportową emeryturę

Siatkarski mistrz świata i trzykrotny mistrz Polski - Marcin Możdżonek - przerwał sportową emeryturę, by pomóc drużynie z Olsztyna w awansie do drugiej ligi. "Muszę przyznać, że ciągnęło mnie na boisko, do rywalizacji. Tęskniłem za tym" - powiedział środkowy bloku w rozmowie z "pzps.pl".

Marcin Możdżonek z reprezentacją Polski wywalczył mistrzostwo świata w 2014 roku
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Marcin Możdżonek w 2020 roku zakończył sportową karierę. Wcześniej siatkarz, który zawsze imponował skutecznymi blokami, z reprezentacją Polski sięgnął po najwyższe laury na mistrzostwach Europy (2009) i świata (2014). Możdżonek nie wytrzymał jednak długo na sportowej emeryturze i wrócił na boiska, by pomóc drużynie AZS UWM Olsztyn w awansie do drugiej ligi.

Muszę przyznać, że ciągnęło mnie na boisko, do rywalizacji. Tęskniłem za tym. Ale nie za treningami, wyjazdami, rozłąką z rodziną

- mówi 37-latek.

Możdżonek zarzeka się jednak, że do PlusLigi wracać nie ma zamiaru, a spotkania, które rozegrał w ekipie z Olsztyna potwierdziły, że nie jest w stanie rywalizować na najwyższym poziomie.

Moja noga, z którą w końcówce kariery miałem problemy i musiałem być operowany, nie wytrzymywała. Utwierdziłem się w przekonaniu, że decyzja o zakończeniu kariery była prawidłowa

- stwierdził siatkarz.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Marcin Możdżonek

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo