Zełenski z uznaniem o brytyjskiej pomocy: „Inne kraje powinny brać przykład” [FILM]

Inne kraje Zachodu w sprawie sankcji na Rosję za agresję przeciwko Ukrainie powinny brać przykład z Wielkiej Brytanii - stwierdził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po spotkaniu w Kijowie z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem.

Facebook.com/MinistryofDefence.UA

Johnson stał się jednym z pierwszych zagranicznych polityków, który po tym jak ukraińskie wojska odparły rosyjską ofensywę na Kijów, złożył wizytę w tym mieście i osobiście spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Ukraiński lider podziękował brytyjskiemu rządowi i premierowi Johnsonowi za zwiększanie sankcji na Rosję i wzmacnianie zdolności obronnych Ukrainy - pisze agencja Interfax-Ukraina.

- Inne demokratyczne, zachodnie państwa powinny brać przykład z Wielkiej Brytanii. Czas zaprowadzić pełne embargo na rosyjskie nośniki energii, zwiększyć liczbę przekazywanej nam broni

- powiedział Zełenski na briefingu prasowym. 

Wielka Brytania przekaże Ukrainie 120 pojazdów opancerzonych oraz pociski przeciwokrętowe. Boris Johnson ogłosił też zwiększenie brytyjskich gwarancji kredytowych dla Ukrainy o kolejne 500 mln dolarów.

 

 

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

#Ukraina

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo