Giennadij Gołowkin znokautował Ryotę Muratę. Powtórzył wyczyn legendarnego Bernarda Hopkinsa

Giennadij Gołowkin znokautował w dziewiątej rundzie Japończyka Ryotę Muratę w walce wieczoru na gali zorganizowanej w Saitamie. Dzięki zwycięstwu Kazach zunifikował mistrzowskie pasy federacji IBF i WBA w wadze średniej. "GGG" dokonał tego jako drugi w historii 40-letni pięściarz po legendarnym Bernardzie Hopkinsie.

Giennadij Gołowkin pokonał Ryotę Muratę
fot. twitter.com/DAZNBoxing

Giennadij Gołowkin został mistrzem świata wagi średniej, do pasów organizacji IBF i IBO dołożył pas WBA. Walka zakończyła się przez poddanie w dziewiątej rundzie, gdy rywal po prawym prostym padł na deski, a jego sekundant rzucił na ring ręcznik. Do momentu przerwania walki "GGG" prowadził na kartach punktowych 79-73, 78-74 i 77-75.

Giennadij Gołowkin pokonał Ryotę Muratę

To była pierwsza walka Gołowkina, czempiona organizacji IBF, od zeszłorocznego grudniowego zwycięstwa przed czasem nad Kamilem Szeremetą; rywalizację w Hollywood na Florydzie przerwano po siedmiu rundach, Polak był liczony aż cztery razy.

Gołowkin idzie śladami Bernarda Hopkinsa

W boksie amatorskim Kazach był mistrzem świata (2003 r) i wicemistrzem olimpijskim (Ateny 2004), zaś 35-letni Murata zwyciężył w igrzyskach w Londynie 2012, a w MŚ wywalczył srebro (2011). Bilans Azjaty na ringach zawodowych - 16 zwycięstw i dwie porażki. U niego przerwa w boksowaniu była dłuższa, dwuletnia.

Kolejnym rywalem Gołowkina będzie prawdopodobnie Meksykanin Canelo Alvarez, z którym Kazach doznał jedynej w karierze porażki z 44 stoczonych zawodowych pojedynków.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Giennadij Gołowkin #boks

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo