Trener Legii przed starciem z Lechem wsadził kij w mrowisko. Vuković wspomniał o Amice Wronki

W sobotę w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie dojdzie do spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa. Trener Aleksandar Vuković na konferencji prasowej przed ligowym klasykiem wspomniał natomiast o... Amice Wronki.

Trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Spotkania Lecha z Legią zawsze elektryzują kibiców piłkarskich w Polsce i chociaż w obecnym sezonie obie drużyny mają inne cele, to sobotni mecz wciąż budzi spore emocje. Poznaniacy walczą w o mistrzostwo Polski, a Legioniści wciąż nie mogą być pewni pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zdajemy sobie sprawę z siły Lecha. Poznaniacy cały czas są wysoko i walczą o mistrzostwo. To nie przypadek, a duży potencjał i praca doświadczonego trenera. Lech przegrywa rzadko, bo ma mocną drużynę. Nie zmienia to jednak nic w kontekście tego, co jest przed nami. Lech nie może zakładać, że na pewno wygra to spotkanie. Jedziemy do Poznania z myślą o zdobyciu trzech punktów

- zapowiedział trener "Wojskowych".

Legia, Lech i... Amica Wronki

Szkoleniowiec Legii Warszawa, Aleksandar Vuković na konferencji przed meczem w Poznaniu, nawiązał też do czasów sprzed fuzji Kolejorza z Amicą Wronki.

Pamiętam, że przed połączeniem Lecha z Amicą te mecze nie było traktowane jako spotkania na szczycie. Od tamtego czasu to jednak zupełnie inna historia. Rywalizacja z Lechem zastąpiła trochę mecze z Wisłą Kraków. To duża szansa dla zawodników. Nie zawsze ma się uczucie gry w takich warunkach, przy dużej publiczności i gorącej publiczności. Nie ma to porównania z naszym poprzednim starciem mimo tego, że klasa rywala była podobna

- wspomniał Vuko.

Spotkanie 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa w sobotę 9. kwietnia o 17.30. Transmisja TVP Sport i Canal + Sport.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Legia Warszawa #Lech Poznań #PKO BP Ekstraklasa

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo