Lider Gruzinów: „Gamsachurdia, Dudajew, Lech Kaczyński… Ta mafia z KGB jest gotowa na wszystko” (FILM)

"Lech Kaczyński znał historię i możliwości swojego kraju. Ale polityk, znany czy nieznany, najpierw musi być człowiekiem. Jego postawa to było poświęcenie, chrześcijańskie braterstwo, ręka wyciągnięta do pokrzywdzonego. Wszyscy wiemy, co to znaczy wojna, kiedy giną ludzie. Naprzeciwko niego stanęła leningradzka mafia, która dorwała się w Rosji do władzy i siedzi teraz w Moskwie. Ta mafia z KGB jest gotowa na wszystko. Życie każdego dnia to udowadnia. Ten ich „russkij mir” to po prostu złodziejstwo, dla nich nie ma nic świętego" – powiedział David Gamtsemlidze, kulturoznawca i były szef diaspory gruzińskiej w Polsce w programie „Dziennikarski Poker” w Telewizji Republika. Rozmowę obejrzeć można poniżej [ZOBACZ FILM na końcu tekstu].

David Gamtsemlidze
printscreen Telewizja Republika

O przyczynach tego, co stało się w Smoleńsku, David Gamtsemlidze mówił:

 My mamy takie doświadczenie, że w latach 90. Zwiad Gamsachurdia, lider bloku „Okrągły Stół - Wolna Gruzja” wygrywa, a potem powstaje opozycja, która otrzymuje broń od Rosji i zostaje on zamordowany. Do dnia dzisiejszego nie jest wyjaśnione, w jakich okolicznościach. Na Kaukazie był bardzo odważny, waleczne serce, prezydent Iczkerii Dżochar Dudajew. Też został zamordowany. Rosjanie popisywali się, że takie operacje mogą robić.

Zdaniem b. szefa gruzińskiej diaspory w Polsce, to nasz kraj prowadzi najbardziej korzystną politykę dla państw leżących na Wschód od nas:

- Polska dzięki zdolnościom swoich obywateli i narodowym doświadczeniom bardzo szybko się rozwija. To kraj z olbrzymim dorobkiem, wielką historią – parlamentaryzmem, Konstytucją 3 maja, wielkim waszym królem, który zatrzymał Turków pod Wiedniem, z Piłsudskim i Solidarnością. Jest naszym wielkim przyjacielem i liderem we wschodnich sprawach. Ale niestety zawsze, gdy zaczyna pełnić tę rolę, czy to w sprawie Gruzji, czy Ukrainy, zaraz dorzucany jest w tej dziedzinie jakiś komisarz z Niemiec albo z Francji, który chce w tych sprawach wieść prym.

Jak podkreślił, szczególnie szkodliwa dla tych państw, jest polityka niemiecka, nastawiona na współpracę ze zbrodniczą Rosją: "Niemcy wykiwali wiele państw słowiańskich. Wbrew Ukrainie, Polsce, Czechom, Słowakom czy innym narodom zrobili gazociąg, najpierw Nordstream 1 a potem 2. Oni stworzyli to monstrum".

W rozmowie w programie „Dziennikarski Poker” o zamachu w Smoleńsku mówili też Leonardas Vilkas, legenda litewskiej opozycji z Ligi Wolności Litwy i tłumacz literatury, m. in. powieści Józefa Mackiewicza oraz Aleksander Milinkiewicz, kandydat zjednoczonej białoruskiej opozycji w wyborach prezydenckich z 2006 roku.

Mocną rozmowę obejrzeć można poniżej:


 

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Nord Stream #David Gamtsemlidze #Gruzja #Rosja #Lech Kaczyński #Piotr Lisiewicz

Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo