Robert Lewandowski opuści Bundesligę? Hiszpańskie media wieszczą wielki transfer Polaka

Robert Lewandowski znalazł się na celowniku FC Barcelona i prowadzone są negocjacje dotyczące sprowadzenia kapitana reprezentacji Polski z Bayernu Monachium do stolicy Katalonii, pisze w środę hiszpański dziennik “Sport”.

Hiszpańskie media przewidują, że Robert Lewandowski może wkrótce zostać piłkarzem FC Barcelony
fot. twitter.com/lewy_official

Wydawana w Barcelonie gazeta twierdzi w oparciu o źródła w katalońskim klubie, że jego władze są skłonne wydać na sprowadzenie 33- letniego Lewandowskiego ponad 100 mln euro.

Jeśli napastnik odrzuci możliwość przedłużenia współpracy z Bayernem, wówczas rozpoczęty zostanie proces opuszczenia przez niego Niemiec na warunkach najlepszych z możliwych

- napisał “Sport”.

Lewandowski coraz bliżej Barcelony?

Gazeta spekuluje, że w związku z faktem, że Robert Lewandowski za rok będzie już piłkarzem w dosyć zaawansowanym wieku, Bayern może być skłonny do wystawienia Polaka na sprzedaż. Utrzymuje, że monachhijski klub chce przedłużyć kończącą się w czerwcu 2023 r. umowę jedynie o rok.

W związku z dobiegającym końca kontraktem istnieje szansa, że wszystkie strony będą mogły liczyć na korzystne dla siebie porozumienie

- uważa hiszpańska gazeta.

Z jej ustaleń wynika, że kierownictwo FC Barcelona nie ma wątpliwości co do wciąż wysokiej formy fizycznej Lewandowskiego i byłaby nawet skłonna zawrzeć z polskim graczem trzyletni kontrakt. Jego długość, jak twierdzi gazeta, miała zostać zaproponowana przez samego piłkarza.

"Sport” ustalił, że pierwszy krok w sprawie transferu Lewandowskiego do Barcy zrobił agent piłkarza Pini Zahavi w styczniu. Miał on skierować swoje kroki również do francuskiego PSG, ale klub z Paryża nie włączył się w negocjacje.

Gazeta twierdzi, że Lewandowski, który dostał lepsze finansowo propozycje z Realu Madryt i Manchesteru City, jest bardziej zainteresowany transferem do FC Barcelona

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#FC Barcelona #Robert Lewandowski

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo