Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność • • •

Thomas Thurnbichler nowym trenerem polskich skoczków

Thomas Thurnbichler został nowym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich - poinformował Polski Związek Narciarski na Twitterze. 32-letni Austriak zastąpi w tej roli Czecha Michala Doleżala, z którym niedawno rozstała się polska kadra. Turnbichler podpisał czteroletnią umowę.

fot. pzn.pl

W minionym sezonie Thurnbichler był asystentem głównego trenera austriackiej kadry Andreasa Widhoelzla. Ich ekipa triumfowała w Pucharze Narodów, a indywidualnie najlepszy w Pucharze Świata był piąty w klasyfikacji Stefan Kraft. W igrzyskach w Pekinie natomiast zdobyli złoty medal drużynowo, a indywidualnie na normalnym obiekcie drugi był Manuel Fettner.

Wcześniej Thurnbichler przez dwa lata prowadził austriackich juniorów. Na dwóch mistrzostwach świata jego podopieczni zdobyli trzy złote i dwa srebrne medale.

Jego kariera zawodnicza trwała krótko, a sukcesy odnosił tylko jako junior. W 2007 roku zdobył brązowy medal MŚJ. W dorobku ma także dwa złote i jeden srebrny wywalczone w konkursach drużynowych MŚJ. W Pucharze Świata wystartował tylko raz - 6 stycznia 2008 roku w Bischofshofen był 45. Dwa razy wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego. W ostatniej oficjalnej imprezie międzynarodowej wystąpił mając zaledwie 22 lata.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, PZN

#skoki narciarskie #Thomas Thurnbichler

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo