To miejsce to symbol rosyjskiego okrucieństwa. Pokazano, jak wygląda teatr w Mariupolu

"Zrobimy wszystko, żeby przywrócić do życia Buczę, Irpień i Stojankę" - zapowiada prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zniszczony w 70 procentach jest też Czernihów. Symbolem rosyjskich zbrodni stał się też Mariupol - pokazano właśnie, jak wygląda teatr po bombardowaniu ze strony wojsk Putina.

Tak wygląda teraz teatr w Mariupolu
fot. Mariupolska Rada Miejska

Rosja używa zabronionych pocisków

Rosyjskie wojsko znów użyło zabronionej amunicji kasetowej do ostrzału Mikołajowa na południu Ukrainy - poinformował w poniedziałek mer Ołeksandr Senkewycz w komunikatorze Telegram. "Znowu pociski kasetowe. Trzymajcie się z dala od okien. Wszystkich informacji udzielę później. Nie publikujmy zdjęć i filmów! Nie pomagajmy wrogowi!" - napisał Senkewycz.

Czernihów zniszczony w 70 procentach

Wspólnie z wojskowymi doprowadziliśmy do utworzenia bezpiecznego korytarza ewakuacyjnego z Czernihowa. To rozwiązanie tymczasowe, ale dzięki otwarciu nowej trasy można wyjeżdżać z miasta i dostarczać pomoc humanitarną - przekazał szef władz obwodu czernihowskiego Wiaczesław Czaus.

Przewodniczący regionalnej administracji ostrzegł, by mieszkańcy obwodu, którzy wyjechali z okolic Czernihowa, powstrzymali się jeszcze z powrotem w rodzinne strony. "W szczególności nie należy tego robić dzisiaj, w poniedziałek. Jest to uwarunkowane względami bezpieczeństwa" - przekazał Czaus, cytowany przez gazetę internetową Ukrainska Prawda. Mer informował wcześniej, że Czernihów został zniszczony w 70 proc., a miasto opuściło 2/3 mieszkańców. Sytuacja tych, którzy pozostali, jest bardzo trudna, od ponad dwóch tygodni są pozbawieni wody, prądu, gazu i ogrzewania. 

Zełenski: Na własne oczy zobaczyłem Buczę, Irpień i Stojankę

Zrobimy wszystko, żeby przywrócić do życia Buczę, Irpień i Stojankę - zapowiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na swoim profilu na Facebooku w poniedziałek po tym, jak odwiedził miejscowości w obwodzie kijowskim, z których wycofały się wojska rosyjskie. "Na własne oczy zobaczyłem Buczę, Irpień i Stojankę po okupacji. Zrobimy wszystko, by jak najszybciej przywrócić je do życia" - napisał Zełenski.

Tak wygląda zniszczony teatr w Mariupolu

Władze oblężonego przez Rosjan Mariupola na południowym wschodzie Ukrainy opublikowały zdjęcia przedstawiające wnętrze ostrzelanego, zniszczonego teatru dramatycznego, w którym przed bombardowaniem chroniły się setki ludzi.

Teatr w Mariupolu znalazł się pod ostrzałem 16 marca. Szacuje się, że w ataku zginęło ok. 300 osób. Do tej pory nie jest znana dokładna liczba ofiar w związku z trwającymi w mieście walkami.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo