Ponad 800 pociągów do Niemiec i Czech. Odjechali nimi uchodźcy

Od czasu rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę, do 1 kwietnia tego roku z Polski wyjechały 834 pociągi z uchodźcami z Ukrainy do Niemiec i Czech, które przewiozły prawie 300 tys. uchodźców - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Do 1 kwietnia br. łącznie z Polski (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, Chełma i Krakowa) wyjechały 834 pociągi z uchodźcami, w tym 661 pociągów stałego kursowania i 173 pociągów specjalnych, którymi uchodźcy kierowali się do Niemiec i Czech. Przewiozły one łącznie 298,7 tys. osób

 - napisano w komunikacie.

Dodano, że polskie spółki kolejowe ściśle współpracują z partnerami z kolei niemieckich i czeskich, by uruchamiać dodatkowe składy specjalne.

Ministerstwo poinformowało też, że łącznie, od wybuchu wojny na Ukrainie, tj. od 24 lutego br. do 1 kwietnia br. ze stacji Chełm, Hrubieszów, Dorohusk, Przemyśl, Krościenko, Hrebenne i Jarosław odprawiono 419,2 tys. pasażerów w różnych kierunkach Polski, w tym 258,9 tys. pociągami stałego kursowania i ponad 160 tys. pociągami specjalnymi.

W tym czasie z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono w sumie 2022 pociągi, w tym 1609 pociągów stałego kursowania i 413 pociągów dodatkowych

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #pociągi #uchodźcy

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo