Szefowa europarlamentu z wizytą w Kijowie. „Wkrótce pomożemy wam odbudować wasze miasta”

Drodzy ukraińscy przyjaciele, wkrótce pomożemy wam odbudować wasze miasta i miasteczka, będziemy nadal opiekować się waszymi rodzinami, które zostały zmuszone do ucieczki, dopóki nie będą mogły bezpiecznie wrócić - powiedziała dziś przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola. Przebywa ona w Kijowie, choć w ukraińskiej stolicy wciąż jest niebezpiecznie.

Roberta Metsola odwiedziła Kijów
Twittter/Roberta Metsola

Szefowa Parlamentu Europejskiego wystąpiła na konferencji prasowej z Rusłanem Stefanczukiem, przewodniczącym ukraińskiego parlamentu - Rady Najwyższej. Jak przypomniała, UE dostarcza Ukrainie pomoc finansową, militarną i humanitarną. "Będziemy ją kontynuować i ta pomoc będzie rosła" - zapowiedziała.

"Opór i odwaga Ukraińców zainspirowały świat. Jestem w Kijowie, aby przekazać przesłanie nadziei. Jesteśmy z wami. Dziękuję Rusłanowi Stefanczukowi za zaproszenie" - napisała wcześniej Metsola na Twitterze.

Obecna sytuacja w Kijowie: Wciąż jest niebezpiecznie

Eksperci policji i pogotowia ratunkowego odnaleźli i zneutralizowali dotąd ponad 10 tys. sztuk różnego rodzaju amunicji w Kijowie i obwodzie kijowskim - poinformowała w piątek na Telegramie ukraińska policja.

- Wśród amunicji znalazły się m.in. pociski taktyczne, bomby lotnicze, amunicja artyleryjska i granaty ręczne

 - podano w komunikacie. 

Według policji w jednej z dzielnic ukraińskiej stolicy odnaleziono i unieszkodliwiono rosyjski dron-kamikadze, który był w stanie gotowości bojowej.

Policja wezwała Ukraińców do ostrożności i zgłaszania podejrzanych przedmiotów. "Jeśli zauważysz podejrzany przedmiot, nie podchodź do niego i nie próbuj go samemu przesuwać ani demontować. Jest zabójczy!" - ostrzeżono.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Parlament Europejski #Roberta Metsola

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo