Selekcjoner Czesław Michniewicz wzruszony po awansie na mundial: „Cała Polska chciała ten mecz wygrać”

Selekcjoner Czesław Michniewicz nie krył łez wzruszenia po zwycięstwie 2:0 Polaków ze Szwecją. Biało-czerwoni awansowali na mistrzostwa świata w Katarze.

Czesław Michniewicz wprowadził Biało-czerwonych na mundial w Katarze
Fot. Tomasz Jedrzejowski / Gazeta Polska

Czesław Michniewicz podjął się bardzo trudnego zadania. Trener przejął reprezentację Polski opuszczoną nagle w grudniu przez Paulo Sousę, ale chociaż czasu miał bardzo mało przygotował zespół znakomicie do spotkania barażowego ze Szwecją. Biało-czerwoni pokonali drużynę Trzech Koron w meczu o stawkę po raz pierwszy od 48 lat i zapewnili sobie awans na mistrzostwa świata w Katarze.

Wzruszyłem się troszeczkę, za dużo emocji. Ranga i otoczka tego spotkania, a także fakt, że osiągnęliśmy cel. To wzruszenie przyszło...

- komentował niedługo po meczu Michniewicz w rozmowie z TVP.

To nie był mój mecz, tutaj cała Polska chciała wygrać. Mówienie, że to dla mnie test jest nieprawdą. Powtarzałem zawodnikom, że tutaj mogą odczuwać napięcie 38 milionów osób i żeby to napięcie ich nie przytłoczyło

- dodał selekcjoner, który pięć dni temu zadebiutował w nowej roli towarzyskim spotkaniem ze Szkocją.

Michniewicz został też zapytany przez Mateusza Borka, czy kadra jedzie do Kataru po medal. Selekcjoner żartobliwie odparł: "Jedźcie, jedźcie".

 

 Źródło: niezalezna.pl

##POLSWE #Czesław Michniewicz

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo