Tusk złożył wizytę w Zduńskiej Woli. Tylko... gdzie ci wyborcy? Internauci nie przebierali w słowach!

Lider opozycyjnej Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zorganizował dziś w godzinach porannych briefing w Zduńskiej Woli. Zdaniem internautów, którzy nie pozostawali na Tusku suchej nitki, wyszło dość zabawnie... "Tusk, samotny jak kołek w płocie, jak przez nikogo nielubiany kolega, stoi sam przed blokiem" - pisze jeden z komentujących.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lider PO Donald Tusk z samego rana zaprosił dziennikarzy na konferencję w Zduńskiej Woli. Wygłaszając "przemowę" na tle jednego z bloków podkreślił, że cykl spotkań z mieszkańcami nie jest elementem jakiejkolwiek kampanii wyborczej. 

Już wcześniej obiecywałem wizytę w Zduńskiej Woli, tutaj też miał odbyć się kongres PO, ale pandemia pokrzyżowała nam szyki. Wracam tu, by rozmawiać o polskich sprawach, w trudnej sytuacji

– wyjaśnił Tusk.

Zdjęcie byłego premiera, na którym stoi sam na środku pustego podwórka opublikował w mediach społecznościowych Cezary Tomczyk. Po tym jak internauci przekształcili fotografię w podstawę do zabawnych memów, poseł Platformy usunął zdjęcie z internetu. Ku wielkiemu zdziwieniu polityków PO, istnieje coś takiego jak opcja "zapisz zdjęcie" czy "zrzut ekranu".

W internecie nic nie ginie...

Zdjęcie, a w zasadzie zdjęcia z tego jakże wielkiego briefingu zaczęły pojawiać się na Twitterze bardzo szybko i w dużych ilościach. Internauci uznali również, iż stanowią one dobrą bazę do tworzenia śmiesznych memów, by jeszcze bardziej zaakcentować absurd całego "wydarzenia" Tuska w Zduńskiej Woli.

Internauci nawiązywali do klasyki polskiego kina, a mianowicie filmu „Dzień Świra” w reżyserii Marka Koterskiego z kultową już rolą Marka Kondrata czy serialu komediowego z 1983 roku w reżyserii Stanisława Barei „Alternatywy 4”.

Komentarze równie ostre!

Na Twitterze nie zabrakło również uszczypliwych komentarzy, dotyczących lidera PO.

Donald Tusk chyba stracił swój instynkt polityczny, jak wcześniej Lech Wałęsa. Spędzać dziennikarzy na 7:30 rano, spóźnić się kwadrans i stojąc pośrodku niczego nie powiedzieć czegokolwiek, co powtórzyłyby w głównych serwisach nawet przychylne mu media...?

- brzmi przykładowy komentarz.

Donald Tusk chciał pokazać, że potrafi wstać rano jak ludzie idący normalnie do pracy. Ale… spóźnił się na konferencję.

- napisał w żartobliwym tonie radny Szczecina Dariusz Matecki.

Przejść obojętnie nie mógł również wiceminister spraw wewnętrznych i administracji - Błażej Poboży.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Zduńska Wola #Platforma Obywatelska #Donald Tusk

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo