Zbigniew Boniek wytypował wynik meczu Polska - Szwecja: „Jesteśmy faworytem!”

Polscy piłkarze w finale baraży o awans na mistrzostwa świata zagrają we wtorek ze Szwedami. Zbigniew Boniek uważa, że Biało-czerwoni są faworytami spotkania w Chorzowie.

Zbigniew Boniek uważa, że Polacy powinni poradzić sobie ze Szwecją
fot. Jan Środa/Gazeta Polska

Zbigniew Boniek nie traci optymizmu przed finałem baraży o awans na piłkarskie mistrzostwa w Katarze. Biało-czerwoni we wtorek zmierzą się na Stadionie Śląskim z od zawsze niewygodnym dla nas rywalem. Dotychczas Polacy wygrali bowiem ze Szwedami tylko jeden mecz o stawkę... na mistrzostwach świata - niemal pół wieku temu, w 1974 roku, po jedynej bramce Grzegorza Laty.

Boniek - w Kanale Sportowym - przekonywał jednak, że to Biało-czerwoni są obecnie lepszą drużyną.

My jesteśmy faworytem tego spotkania. Szwecja to jest ułożona drużyna z dwoma, trzema dobrymi piłkarzami. Nie mają żadnych zawodników światowej klasy (...). To nie są Niemcy czy Portugalia, tylko średniej klasy zespół z którym grając u siebie musimy sobie poradzić

- stwierdził były prezes PZPN.

Jakby na poparcie tych słów zamieścił na Twitterze wpis w którym pisze, że wymarzony przez niego wynik to zwycięstwo Polaków 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego.

Mecz Polska - Szwecja we wtorek 29 marca o 20:45. Informacje na temat finału baraży na Stadionie Śląskim na portalu "Niezależna.pl"

 Źródło: niezalezna.pl

 

##POLSWE #Zbigniew Boniek #baraże

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo