Prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z Borisem Johnsonem

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że będzie rozmawiał dziś z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Podejmujemy kolejne działania na arenie międzynarodowej, by w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo Polski - powiedział Andrzej Duda po posiedzeniu RBN.

Boris Johnson
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Dziś z udziałem głowy państwa odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone rosyjskiej agresji na Ukrainę i ostatnim wydarzeniom międzynarodowym, m.in. nadzwyczajnemu szczytowi NATO w Brukseli, szczytowi UE oraz ubiegłotygodniowej wizycie w Polsce prezydenta USA Joe Bidena.

Po posiedzeniu Rady prezydent Andrzej Duda przekazał, że jeszcze dziś będzie rozmawiał z szefem brytyjskiego rządu Borisem Johnsonem.

"Za moment dosłownie rozpocznę rozmowę z panem premierem (Borisem) Johnsonem, premierem Wielkiej Brytanii, więc kolejne działania na arenie międzynarodowej po wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych są przez nas prowadzone"

- powiedział Duda.

"Zapewniam, że stale działamy, stale monitorujemy sytuację po to, by w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo Polski i Polaków w tej trudnej sytuacji"

- podkreślił prezydent.

Poprzednie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego związane z sytuacją na Ukrainie odbyło się 2 marca. RBN jest organem doradczym prezydenta. W jej skład wchodzą marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady. Prezydent może zapraszać do udziału w pracach Rady również inne osoby, jeśli uzna to za wskazane.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrzej Duda #Boris Johnson #Polska #Wielka Brytania

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo