Biden chwali hart ducha uchodźców. I mówi wprost: Putin jest rzeźnikiem

- Jeszcze nigdy nie widziałem takiej dużej siły ducha i takiego zdecydowania. To jest naprawdę niewiarygodne, co tutaj zobaczyłem - mówił na konferencji prasowej podczas wizyty na Stadionie Narodowym prezydent USA Joe Biden. Na pytanie o działania prezydenta Rosji, odpowiedział wprost: "Putin jest rzeźnikiem".

twitter.com/PremierRP

Prezydent USA Joe Biden jest na Stadionie Narodowym, gdzie w towarzystwie Mateusza Morawieckiego oraz Rafała Trzaskowskiego odwiedza punkt nadawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy. 

- Jeszcze nigdy nie widziałem takiej dużej siły ducha i takiego zdecydowania. To jest naprawdę niewiarygodne, co tutaj zobaczyłem

- mówił na konferencji prasowej podczas wizyty Joe Biden, przyznając: "Chciałem wszystkich przytulić i im podziękować za tę pracę".

- Czuję ogromną dumę, patrząc na tych ludzi, którzy pomagają. Każde z tych dzieci, z którymi rozmawiałem, mówiło: proszę pomodlić się za mojego ojca, za mojego brata, dziadka, którzy walczą, są na linii frontu. Dobrze wiem, jak to jest, kiedy ktoś z rodziny jest na froncie, jak to jest budzić się rano, czekać na telefon 

- zaznaczył.

Na pytanie o działania prezydenta Rosji, prezydent Biden odpowiedział wprost: "Putin jest rzeźnikiem".

Późnym wieczorem Biden wygłosi przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Jak informował wcześniej Biały Dom, przemówienie amerykańskiego przywódcy będzie dotyczyło "zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i obrony przyszłości zakorzenionej w zasadach demokratycznych".

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo