Piotr Żyła ostro o decyzji PZN: „Szkoda słów na to co związek odp...”

Trener Michal Dolezal ogłosił, że po zakończeniu sezonu rozstanie się z Biało-czerwonymi. Polscy skoczkowie krytykują postępowanie Polskiego Związku Narciarskiego, które doprowadziło do odejścia szkoleniowca. "Nie mamy trenera, nie mamy planu, nie mamy nic" - gorzko podsumował Piotr Żyła na antenie Eurosportu.

Piotr Żyła nie jest zadowolony z zakończenia współpracy z trenerem Michalem Dolezalem
Fot. Tomasz Jedrzejowski / Gazeta Polska

Polski Związek Narciarski ostatnio prowadził rozmowy z ewentualnymi następcami Michala Dolezala. Do roli trenera naszych skoczków przymierzany był Austriak Alexander Pointner, który zapowiedział jednak, że ze względu na "niski budżet" nie podejmie się pracy z Biało-czerwonymi. Dolezal zdając sobie sprawę z sytuacji w piątek ogłosił, że wraz z kończącym się sezonem zakończy również współpracę z PZN.

W czwartek rozmawiałem ze sztabem, zawodnikami, oficjalnie im ogłosiłem decyzję. Chciałem, aby wyszło to ode mnie. Wyszło bardzo emocjonalnie. Przeżyłem sześć lat w Polsce w bardzo dobrych warunkach

- przekazał Dolezal.

Polscy skoczkowie krytykują rozstanie z trenerem

Sami skoczkowie nie gryzą się w język i ostro komentują postępowanie PZN, które doprowadziło do rozstania z Czechem.

Szkoda słów na to co związek odp... robi

- krótko podsumował Piotr Żyła w rozmowie z Eurosportem.

Przykre to jest, my tak naprawdę nie wiemy nic. Sezon się praktycznie skończył, my nie mamy trenera, nie mamy planu, nie mamy nic. Wiem z mediów, że na innych trenerów związku nie stać. Doda zwolnili, choć tak naprawdę cały system był dobry. Wiadomo, sezon był gorszy, ale motywacja i chęć do pracy cały czas były

- dodał mistrz świata z Oberstdorfu.

Kamil Stoch wypowiedział się w podobnym tonie komentując rozstanie z trenerem Dolezalem:

Moim zdaniem to nie jest dobre posunięcie. Było dużo błędów, ale popełniali je wszyscy, począwszy od prezesa, sekretarza, dyrektora sportowego, aż po sztab szkoleniowy i nas. Nie dano nam szansy, by to naprawić.

Biało-czerwoni z Dolezalem wywalczyli wiele trofeów

W ciągu trzech lat Biało-czerwoni odnieśli wraz Dolezalem wiele sukcesów, ale obecny sezon nie był tak udany. Do pozytywów zaliczyć można właściwie tylko brązowy medal olimpijski Dawida Kubackiego.

W sobotę polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym w Planicy. Na Letalnicy w niedzielę zaplanowano jeszcze zawody indywidualne, które zakończą sezon.

 

 Źródło: niezalezna.pl

##skijumpingfamily #Michal Dolezal #Piotr Żyła

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo