Styl vintage – moda na akcenty z minionych dekad

W stylu vintage ważną rolę odgrywają odnawiane meble pochodzące z drugiej ręki. Wnętrza urządzone w tym stylu często są inspirowane wystrojem domów z lat 50. w USA, a polskie wnętrza vintage zwykle czerpią ze stylistyki mebli popularnych w PRL–u.

BUMIPUTRA

Dodatki to postarzane metalowe dekoracje, ekstrawaganckie bibeloty oraz sentymentalne pamiątki po dziadkach.

Cechy charakterystyczne: motywy oraz kształty sprzed lat; nowoczesność zestawiona z meblami oraz dekoracjami z lat 50., 60., 70; stonowana paleta barw; połączenie staroci i nowoczesnych dodatków; łagodne formy, zaokrąglone brzegi i krawędzie; wykorzystanie odnowionych (lub nie) mebli z drugiej ręki; charakterystyczne dodatki – porcelana, kryształowe misy, świeże kwiaty (paprocie wracają do łask!).

Styl vintage cechuje się umiłowaniem do akcentów minionych dekad – najlepiej starszych, niż 25 lat. Unikamy zbyt dosłownego cytowania epoki. Vintage łączy przeciwieństwa. Wprowadzamy stylowe meble do nowoczesnego wnętrza lub odwrotnie. Całość ma być jednak lekka i pełna przestrzeni. To wymarzony styl dla szperaczy i „Złotych Rączek”. Stary sprzęt, któremu nadano drugie życie i użyto w całkiem innym, niż pierwotnie celu z pewnością stanie się smaczkiem wnętrza vintage.

Przykładowe dodatki, jakie możesz zastosować to: antyki, ciekawe przyrządy i zabawki, drabiny dekoracyjne, dywany o jednolitej fakturze, figurki wykonane z mosiądzu, lustra oraz zegary nawiązujące wyglądem do dawnych lat, obrazy metalowe, patery na owoce i ciasta, starodawne klamki, dzwonki do drzwi oraz wieszaki na ubrania.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Styl vintage

ps
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo