Pogoń Szczecin walczy o mistrzostwo Polski, ale wkrótce zostanie bez trenera

Kosta Runjaic ogłosił, że po sezonie przestanie pełnić funkcję trenera piłkarzy Pogoni Szczecin. "Portowcy" po 26. kolejkach prowadzą w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Kosta Runjaić zapowiedział rozstanie z Pogonią Szczecin
fot. Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin ma w tym sezonie szansę na historyczny sukces. "Portowcy" jeszcze nigdy nie zdobyli mistrzostwa Polski, tymczasem po 26 kolejkach prowadzą w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy - z dorobkiem 53 punktów, o jeden wyprzedzają Lecha Poznań oraz Raków Częstochowa.

Nieoczekiwanie jednak w czwartek trener Kosta Runjaic zapowiedział, że to jego ostatni sezon w Pogoni.

Kiedyś następuje ten koniec. Było jasne, że w tym tygodniu ogłoszę decyzję. Przy wszystkich tych przemyśleniach i całościowym smutku, proszę abyśmy koncentrowali się teraz na dużym sukcesie, który chcemy osiągnąć

- powiedział niemiecki szkoleniowiec na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Kosta Runjaić zapowiedział rozstanie  z Pogonią Szczecin

Runjaic, którego zatrudnieniem były zainteresowane niedawno Schalke Gelsenkirchen oraz Legia Warszawa przyznał, że do decyzji o zakończeniu pracy w Szczecinie dojrzewał od dłuższego czasu.

W styczniu prowadziliśmy już pierwsze rozmowy. Poprosiłem wtedy o czas na zastanowienie się i otrzymałem go. Dlaczego akurat teraz taka decyzja? To nie jest łatwe. Jestem już piąty sezon w Pogoni. Utrzymaliśmy ligę, rozwinęliśmy drużynę. Co roku notowaliśmy postęp.

Trener podkreślił, że niezależnie od jego decyzji, celem klubu w tym sezonie jest walka o mistrzostwo Polski.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Pogoń Szczecin #Kosta Runjaic

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo