Z OSTATNIEJ CHWILI

Dawid Kubacki drugi w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt • • •

Niebezpiecznie na mamucie w Planicy. Wąsek się wycofał, Hoerl musiał się ratować

Do niebezpiecznych sytuacji doszło podczas treningu w Planicy. Kwalifikacje do piątkowego konkursu Puchar Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie zostały przełożone na godzinę 15.00 z powodu problemów z torami najazdowymi.

Jan Hoerl miał duże problemy z powody rozmokłych torów najazdowych w Planicy
fot. screen/twitter

Z powodu zbyt słonecznej pogody naturalne tory najazdowe w Planicy topią się. Podczas drugiej serii treningowej w niebezpiecznej sytuacji znalazł się Austriak Jan Hoerl, który w końcowej części rozbiegu stracił równowagę. Udało mu się bezpiecznie wylądować, ale po jego próbie sędziowie przerwali trening, a następnie przełożyli kwalifikacje.

Jan Hoerl musiał się ratować

Jak poinformował portal skijumping.pl z rywalizacji postanowił wycofać się Paweł Wąsek, który również miał problemy w skoku treningowym. W Planicy tradycyjnie zaplanowano finał PŚ. Od piątku do niedzieli mają się odbyć dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. O triumf w klasyfikacji generalnej walczą Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger. Japończyk wyprzedza Niemca o 66 punktów.

Kłopoty z najazdem w Planicy

Na małą Kryształową Kulę w lotach szansę ma natomiast Piotr Żyła, który w tej klasyfikacji jest czwarty. W walce o końcowy sukces oprócz niego liczą się jeszcze Austriak Stefan Kraft i Słoweniec Timi Zajc, którzy mają o 35 punktów więcej od Żyły, oraz Słoweniec Ziga Jelar - on Polaka wyprzedza tylko o pięć punktów.

Zdobyć małej Kryształowej Kuli w lotach nie udało się jeszcze żadnemu Polakowi. W sezonie 2000/01 drugi był Adam Małysz, a w 2017/18 to samo miejsce zajął Kamil Stoch. Żyła natomiast zajmował trzecie miejsce w sezonach 2018/19 i 2019/20.

Trener Michal Dolezal, oprócz Żyły, Stocha i Wąska, do Słowenii zabrał także Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę i Jakuba Wolnego.

Biało-czerwoni do tej pory odnieśli na Letalnicy sześć pucharowych zwycięstw indywidualnych i jedno drużynowe w 2019 roku. Po trzy razy triumfowali tam Małysz (wszystkie w 2007) oraz Stoch (w 2011 i dwukrotnie w 2018).

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Planica #Jan Hoerl

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo