Awaria Facebooka. Problem dotyka również Messengera oraz Instagrama

Wzrasta liczba zgłoszeń dotyczących awarii serwisów Facebook oraz Instagram. Ponadto, użytkownicy zgłaszają problem z działaniem komunikatora Messenger.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/kropekk_pl

Liczba zgłoszeń o problemach z działaniem Facebooka zaczęła wzrastać po godz.16.00. Na wykresie dostępnym w serwisie downdetector.pl widać, że na chwilę przed godz.17.00 użytkownicy zgłosili około 5 tys. problemów z działaniem serwisu.

Gdzie nie działa Facebook?

Serwis opublikował również mapę Polski z zaznaczonymi miejscami, skąd wpływa najwięcej zgłoszeń o awarii. Widać na niej, że duże problemy z Facebookiem mają przede wszystkim mieszkańcy dużych miast - Warszawy, Lublina, Krakowa i Gdańska.

Z informacji przekazywanych przez użytkowników wynika, iż nie mogą połączyć się oni z Facebookiem. Spora część z nich zgłasza także, że nie działa popularny komunikator Messenger. W tym wypadku część użytkowników twierdzi, że nie może wysyłać ani odbierać wiadomości.

Należy jednak zaznaczyć, iż awaria ma miejsce również w innych krajach, o czym donoszą zagraniczne media. Przykładowo - we włoskim serwisie money.it czytamy, że już od godz. 9. rano użytkownicy zgłaszali problemy nie tylko z Facebookiem, ale także z Instagramem, który również należy do amerykańskiej firmy Meta.

Do tej pory przedstawiciele firmy nie odnieśli się do zgłoszeń o awariach.

 Źródło: niezalezna.pl, komputerswiat.pl, downdetector.pl

 

#Polska #Facebook #Messenger #awaria

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo