Piłkarz ręczny i działacz klubowy zatrzymani za wyłudzenie

Piłkarz ręczny Miejskiego Klubu Sportowego w Kaliszu Bartłomiej T. oraz wiceprezes klubu piłki ręcznej Ostrovia Marcin K. zostali w środę doprowadzeni do prokuratury pod zarzutem wyłudzenia kilkunastu milionów złotych. Informację dziennikarzy potwierdził prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W środę do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. policja doprowadziła w kajdankach siedem osób. Wśród nich są piłkarz ręczny z MKS Kalisz i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Bartłomiej T. oraz wiceprezes klubu piłki ręcznej "Ostrovia" Marcin K.

Prokurator Marcin Kubiak powiedział mediom, że śledczy prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące podejrzenia wyłudzenia dopłat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wysokości kilkunastu milionów złotych. Zatrzymani mieli wyłudzać dotacje na fikcyjne gospodarstwa w latach 2004-2015.

Dotychczas - jak powiedział Kubiak - zarzuty przedstawiono siedmiu osobom, którym przypisano działanie polegające na osiągnięciu korzyści majątkowej w wysokości kilkunastu mln zł.

"Prokurator podejmie decyzję o zakresie środków zapobiegawczych" – dodał. Postępowanie jest rozwojowe i czynności trwają.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#piłka ręczna #Ostrovia Ostrów Wielkopolski #wyłudzenie

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo