NIE PRZEGAP! W najnowszym numerze „GP” Naklejka, która wkurzy wspólników Putina

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od 23 marca 2022 r. dodatek specjalny – naklejka, która wkurzy wspólników Putina. Pomimo rosyjskich okrucieństw popełnianych na Ukrainie wiele firm nadal robi interesy w Rosji. Twój konsumencki wybór ma znaczenie. Z tygodnikiem Gazeta Polska naklejka z dedykacją dla firm, które wciąż robią biznesy w Rosji. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Wciąż nie wszystkie firmy zachodnie wycofały się z Rosji, wspierając tym samym gospodarczo państwo, która zabija bezbronnych Ukraińców. 

Należy to bezwzględnie potępić. Inaczej może dojść do sytuacji, w której ktoś zacznie robić interesy na krwi naszych dzieci.
- mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. 

Media Strefy Wolnego Słowa przygotowały specjalną naklejkę dedykowaną podmiotom, które nie opuściły rosyjskiego rynku.

Ponadto w numerze:

  • Polska odsiecz dla Ukrainy. Misja kijowska wypchnęła Zachód ze strefy komfortu

– Potrzebna jest misja pokojowa NATO, ewentualnie jeszcze jakiegoś szerszego układu międzynarodowego, ale taka misja, która będzie w stanie także się obronić i która będzie działała na terenie Ukrainy. To będzie misja, która będzie dążyła do pokoju, do udzielenia pomocy humanitarnej, ale jednocześnie będzie też osłonięta przez odpowiednie siły, siły zbrojne – te słowa Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie wywołały burzę. I wytrąciły Zachód z samozadowolenia w czasie, gdy rosyjskie rakiety uderzają w ukraińskie budynki mieszkalne.
- więcej na ten temat w tekście Huberta Kowalskiego.

  • Za naszą i waszą wolność. Polska ofensywa budzi Zachód z letargu

„Chodzi o czyny i chodzi o to, co jest tu bezwzględnie potrzebne – o odwagę. Odwagę, której niestety często brakuje” – te słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w bombardowanym Kijowie, to klucz do zwycięstwa wolnego świata nad Rosją. Wezwanie Kaczyńskiego do wkroczenia na Ukrainę sił pokojowych oraz wcześniejszy apel premiera Mateusza Morawieckiego w Berlinie do sumień Niemców czy wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w niezwykle ważnej dla układu sił Turcji – to niektóre składniki polskiej ofensywy. Ona popycha Zachód do bardziej zdecydowanego wspierania Ukrainy oraz zmienia na trwałe naszą pozycję na arenie międzynarodowej. Także w obliczu abdykacji Niemiec z reprezentowania stanowiska Zachodu.
- czytamy w analizie Piotra Lisiewicza.

  • Ukraina odsłania prawdę o Smoleńsku. Kim jest Dmitrij Rogozin?

„Przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy” – takim wpisem skomentował Dmitrij Rogozin artykuł TASS informujący o propozycji misji pokojowej na Ukrainie, złożonej przez wicepremiera RP Jarosława Kaczyńskiego w trakcie wizyty w Kijowie. Kim jest człowiek, który niemalże wprost przyznał, co stało się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku? I dlaczego teza o zamachu w Smoleńsku była wyśmiewana jako przejaw maniakalnej rusofobii, chociaż dzisiaj świat jako oczywistość przyjmuje, że Putin chce zlikwidować Wołodymyra Zełenskiego i ukraińską elitę?
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Małe interesy na wojnie na Ukrainie. Sprzęt na wagę życia

Ukraińscy żołnierze potrzebują na linii frontu ogromnych ilości sprzętu. Polskie organizacje wysyłają m.in. kamizelki kuloodporne, blachy balistyczne czy noktowizory. Kupowane są zazwyczaj od koncesjonowanych firm, ale i tak trzeba uważać przy transakcjach. Nie tylko ze względu na astronomiczne obecnie ceny. Warto również sprawdzać, czy oferowany produkt będzie przydatny w warunkach bojowych.
- czytamy w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Sowiecki spadek polskiej bankowości. Ciemne interesy i gigantyczne długi Rosji i Kuby

Po ataku na Ukrainę Polska – wraz z kilkoma innymi krajami Unii Europejskiej – zdecydowała się wycofać z Międzynarodowego Banku Współpracy Gospodarczej w Moskwie. Już po 1990 roku był on wykorzystywany przez Rosjan do szeregu wątpliwych transakcji. Obecnie bank finansuje m.in. rosyjskie przedsiębiorstwa z branży farmaceutycznej.
- ujawnia Piotr Nisztor.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: niezależna.pl, Gazeta Polska

#Ukraina #Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo