Licznik Grodzkiego wskazuje już 365 dni! Od roku Senat blokuje sprawę immunitetu marszałka

Przez miniony rok zmieniło się wiele, Polska przeciwstawiła się atakowi migrantów z granicy białoruskiej, następnie Rosjanie zaatakowali Ukrainę, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w tej części świata od wielu lat. Ale są też rzeczy stałe... Dziś mija 365 dni od kiedy Senat zaczął blokować głosowanie w sprawie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego.

Tomasz Grodzki
Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo ws. przekroczenia uprawnień poprzez pozostawienie bez biegu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu. Zdaniem prokuratury w ten sposób działano na szkodę interesu publicznego. Decyzję o tym, że Senat nie zajmie się złożonym w marcu wnioskiem prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Grodzkiego, podjął w październiku wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (KO), uzasadniając, że wniosek nie został poprawiony, o co wnioskował Senat.

O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (KO) prokuratura poinformowała dzień po jego złożeniu - 22 marca 2021 roku. Wniosek dotyczył "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej". Grodzki, który jest profesorem nauk medycznych, chirurgiem, wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw.

Licznik Grodzkiego zamieszczony na portalu Niezalezna.pl dziś wskazuje 365 dni, a więc rok od momentu wpłynięcia wniosku prokuratury do Senatu. Można by otwierać szampany i świętować jubileusz, gdyby nie chodziło o bardzo poważną sprawę...

- Krzyczą o praworządności, a kpią z prawa. Przez rok nie potrafią przeprowadzić głosowania nad wnioskiem o uchylenie immunitetu senatorowi Grodzkiemu

- zauważył senator Stanisław Karczewski, odnosząc się do wskazania licznika Niezalezna.pl.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Licznik Grodzkiego #Tomasz Grodzki #Senat

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo