Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent: "W koncepcji strategicznej NATO z 2010 roku Rosja była nazywana partnerem. Jest czas najwyższy, by całkowicie zmienić to podejście. Dziś Rosja jest największym zagrożeniem dla państw Sojuszu Północnoatlantyckiego" • • • Prezydent: w poniedziałek po szczycie NATO zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa • • •

Nieprawdopodobny rekord świata Yulimar Rojas. Lekkoatletka z Wenezueli zaprzeczyła prawom fizyki

Yulimar Rojas w fantastycznym stylu poprawiła rekord świata w trójskoku wynikiem 15,74 i zdobyła złoty medal halowych mistrzostw świata w Belgradzie. Wynik Wenezuelki jest lepszy od absolutnego rekordu świata ze stadionu w tej konkurencji. Srebro zdobyła Ukrainka Maryna Bech-Romańczuk.

Yulimar Rojas ustanowiła rekord świata w trójskoku podczas HMŚ w Belgradzie
fot. twitter.com/AmorosCuatro

Poprzedni halowy rekord świata należał także do  Yulimar Rojas i wynosił od 2020 roku - 15,43. W ostatniej próbie finału trójskoku podczas HMŚ w Belgradzie Wenezuelka skoczyła 15,74. Poprawiła więc najlepsze osiągnięcie w historii aż o 31 centymetrów.

Oszałamiający występ Yulimar Rojas

Wynik ten jest lepszy także od jej absolutnego rekordu świata ze stadionu, który wynosił do niedzieli 15,67. Poprzedni absolutny rekord świata Rojas ustanowiła podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W Belgradzie wykorzystała rozbieg ułożony na legarach, który sprężynuje. Gdy zawodnik umie wykorzystać takie warunki, zarówno w trójskoku, jak i w skoku w dal można uzyskiwać bardzo dobre odległości.

Srebro dla Ukrainy

Srebro w konkursie trójskoku wywalczyła jedna z zaledwie sześciu Ukrainek startujących w Belgradzie Maryna Bech-Romańczuk. W szóstej kolejce skoczyła 14,74 i poprawiła rekord życiowy.

Dedykuję ten medal mojej ojczyźnie Ukrainie, moim ludziom, moim rodakom. To medal dla nich

- powiedziała Ukrainka, która wieczorem będzie miała szansę na jeszcze jeden krążek, bo wystąpi w finale skoku w dal. Brąz w trójskoku dla Jamajki Kimberly Williams - 14,62.

Dla reprezentantek Ukrainy występ w stolicy Serbii jest wyjątkowy. Swoją obecnością chcą pokazać, że ich kraj, zaatakowany przez Rosję, walczy, istnieje, nie poddaje się. W sobotę inna Ukrainka Jarosława Mahuczich błysnęła klasą i wygrała konkurs skoku wzwyż najlepszym w tym roku wynikiem na świecie - 2,02.

Zakończenie halowych mistrzostw świata w Belgradzie w niedzielę wieczorem. Przed ostatnią sesją mistrzostw Polska ma w swoim dorobku jeden medal — srebrny pięcioboistki Adrianny Sułek.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Yulimar Rojas

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo